Fogyasztóvédelmi Fórum
2014. 10. 25. 06:29:55 Szo // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Íme a megújulás kezdete! (bővebben: www.panaszfal.com)
Bányai Péter Mihály

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Le
  Nyomtatás
Szerző Téma: BKV jegyárak  (Megtekintve 32397 alkalommal)
dosyk

Hozzászólások: 116

« Dátum: 2007. 12. 21. 03:21:09 P »

A "fővárosi tanács" azt hiszi, hogy az utazók birkák, és az "itt kell legelni" táblát megértik. Nem értik, mert nem tudnak olvasni.
A manapság közösséginek átnevezett tömegközlekedés résztvevői nem birkák, így nem fognak benzinárért jegyet venni, a minimálbér hatodáért bérletet. Különösen nem járatritkítással, és koszos járművekkel.
MÁS. A combino jól néz ki, de érte át kellett építeni a körútat. És kényelmetlen benne utazni.
MÉGMÁSABB. A hőn áhitott négyesmetró átadása a hírek szerint újabb évet késik... De a "főváros fura ura" még mindíg nem hajlandó tárgyalni a Szentesi-tervről (Szentesi Emil a MÚOSZ Társadalompolitikai Szakosztály elnöke), amelynek elfogadásával több száz milliárdos költségcsökkentés lenne elérhető, és az ütem is gyorsítható lenne...
rage77

Hozzászólások: 21.733

Fórum beleugató

« Válasz #1 Dátum: 2007. 12. 21. 06:30:02 P »

a "főváros fura ura"

Mert a bp-ieknek ő kellett immár ötödjére... Lehet, hogy megérdemlik egymást?

Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2007. 12. 21. 18:42:14 P »

Én nem itt szavaztam:)

Hozzászólások: 5.323

« Válasz #3 Dátum: 2007. 12. 21. 21:16:45 P »

Továbbra is csak a Prágai tömegközlekedés árait tudom felhozni, ahol jelenleg 20 cseh korona(kb. 190 Ft) egy jegy, ami a kezeléstől számítva 75 percig érvényes munkanapokon, hétvégén pedig 90 percig. Igaz drágulni fog a jegyár, de akkor éri majd el a nálunk jelenleg érvényben lévő árakat. Prágában meg lehet azt csinálni, hogy átmész a városon úgy, hogy több tömegközlekedési eszközt veszel igénybe egyetlen jeggyel. Nálunk sincsen a teljes városon keresztül közlekedő járat, ellenben minden egyes átszállásnál új jegyet kell venni. Itthon minimálisan 460 Ft-ot kell ahhoz elkölteni, hogy átvergődjön valaki Pest északi részéből Buda déli részébe. Maga az út nagyjából 1 óra. A havi bérletárak kint 9600 Ft körüli összegért vehetőek, itthon 7350 Ft. Az átlagkeresetek tekintetében a csehek legalább úgy 15-20%-kal jobban állnak tudomásom szerint. Irreálisan magasnak tűnik a 13-17%-os áremelés jegy- és bérlet fronton a BKV-nál. Bár a BKV részéről 2008-ra azt ígérték korábban, hogy nullára csökkentik a cég adósságát, a helyzet az, hogy a folyamatos állami támogatások ellenére is 8 milliárdos tartozás maradt. Járatritkításokon gondolkoznak, miközben ott van Miskolc példája, ahol a hasonló lépés nem vált be, csak a város látta kárát. Kevesebb utas választja a tömegközlekedést, helyette autóba ül és ezzel növeli a dugót és a légszennyezést. Köszönjük a főváros vezetésének a döntést, amely mögött biztosan nem közérdek húzódik! Mondjatok már valamit, ami ebben a tetves országban úgy működik, ahogy azt kellene!!!! Zavart

WWW
« Válasz #4 Dátum: 2007. 12. 21. 21:22:53 P »

ADSL...
Naplózva

"Hiszek benne, hogy az emberek alapvetően jóindulatúak, de azt is tudom, milyen könnyű befolyásolni őket az előítéletek, a gondolkodás módszeres torzítása, az ésszerűsítési kényszer, a "mi jobban tudjuk" -féle elméletek által."         -         "Mindenki tudja, hogy mit kell tenni. Kivéve engem."
rage77

Hozzászólások: 21.733

Fórum beleugató

« Válasz #5 Dátum: 2007. 12. 21. 21:25:09 P »

A korrupciós listán hátrébb kerültünk, javítva ezzel az ország megítélését. Igaz, nem volt olcsó... Mosolyog

Rita

Hozzászólások: 4

« Válasz #6 Dátum: 2007. 12. 21. 21:29:27 P »

Na igen.Ötfős család vagyunk.Mennyibe is kerülne a Margitsziget,Állatkert BKV-val?

WWW
« Válasz #7 Dátum: 2007. 12. 21. 21:30:15 P »

nekem k.rva sokba.... igaz nem pesti lakos vagyok... Mosolyog

Hozzászólások: 5.323

« Válasz #8 Dátum: 2007. 12. 21. 21:47:33 P »

ADSL...

Lejárt poén. Kacsint Nevet

WWW
« Válasz #9 Dátum: 2007. 12. 21. 21:48:41 P »

nem hiszem, kkvsz még talizni fogsz vele.... de részemről is lezárhatjuk. Kacsint

Vendég
« Válasz #10 Dátum: 2007. 12. 21. 21:51:08 P »

Mosolyog

Amúgy a múltkor kiszámoltuk egy PECSÁS koncert kapcsán, hogy az egy villamos-metro-földalatti-éjszakaibusz-éjszakaibusz-éjszakaibusz közlekedés a bevezetett duplaéjszakai jegyárakkal két főre majdnem 2,5szöröse az autóval történő közlekedésnek, mivel a távolság összesen 30 km.

Hozzászólások: 5.323

« Válasz #11 Dátum: 2007. 12. 21. 22:34:47 P »

Egyszerű, meg kell venni a bérletet és akkor majd azt fogják jobban emelni. A vidéki meg, aki alkalmanként jár be, ne akarjon olcsón BKV-val utazni. Jöjjön autóval és álljon a dugóban...no comment. A tömegközlekedés egyetlen célja a profitorientáltság lehet, környezetkímélésre ne is akarjuk használni. Európa több országában működőképes rendszereket ne akarjunk nálunk is bevezetni, mert akkor nehezebb lenne ugyanennyit, vagy ennél többet zsebbe rakni a vezetőknek. Jujj...demagóg voltam...vagy csak igaz? Kacsint
Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2007. 12. 21. 22:49:58 P »

Nem, inkább olyan, mint aki a BKV élére akar kerülni:) Nem olvassa ám Demszky a fórumot:)
asdf
TF2 Tagok
***

Hozzászólások: 5.836

« Válasz #13 Dátum: 2007. 12. 21. 23:38:56 P »

Kitalaltak ezt a na mostantol nincsen haviberlet, mindenki vegyen 30 napost. Eloszor csak atkoztam, hogy a fene fogja ezt fejben tartani, hogy mikor meg hogy fog lejarni, es csak a baj lesz vele (ez amugy tenyleg lesz, mai napig fel nem fogom, hogy miert jo nekik, hogy nem lesz haviberlet, hisz' 30 napos volt eddig is, aki azt akart venni, az vehetett, az eladasi szamokat ok lattak milyenek (hasrautesbol egy 80:20-at tippelek a havi javara), aztan van meg hogy voltak jegypenztarak, amik csak ho elejen voltak nyitva, hogy berletet lehessen venni, ezeket gondolom most ugyfelbarat modon jol bezarjak, de ami a legfurabb, hogy tegnap amikor utanaszamoltam jottem ra, hogy jo nagy tokonszurast is kovetnek el magukkal szemben ezzel, ugyanis videki leven a hetvegek -amikoris jellemzoen nem maszom be pestre- alakulasa miatt dec. 22-en fogom megvenni 2008-ban a 12. berletemet. Tehat csunyan bebuktak minimum fel honapot. De ha ez jo nekik, hat csinaljak Bibiii
« Utoljára szerkesztve: 2007. 12. 21. 23:48:58 P írta asdf » Naplózva
tokay

Hozzászólások: 111

« Válasz #14 Dátum: 2007. 12. 22. 00:14:33 Szo »

mennyi most a jegy ára mert csak a 3ft jegyre emkékszek voltam az otta is csak már rővidebbek a távok ugyan azért
töbször kell átszálni
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Fel
  Nyomtatás

Ugrás:

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006, Simple Machines
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Impresszum | Linkek
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!