Fogyasztóvédelmi Fórum
2018. 04. 20. 13:21:16 P // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: HIRDETÉSSZERVEZŐKET KERES A hamarosan ismét megjelenő  Ország-világ Magazin  ÉS HONLAP-CSALÁDJA: panaszfal.hu; civilia.hu; orszag-vilag.hu;
letkerdesonline.hu
Jelentkezés rövid fényképes bemutatkozólevéllel:    pbanyai@gmail.com

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: [1] 2   Le
  Nyomtatás
Szerző Téma: Biztonsági ajtó takaró léc  (Megtekintve 17536 alkalommal)

Hozzászólások: 6

« Dátum: 2008. 03. 01. 22:53:11 Szo »

SZIASZTOK! NEKEM EGY OLYAN PANSZOM VAN, HOGY VETTEM EGY BIZTONSÁGI AJTÓT AMIKOR BESZERELTÉK AKKOR DERÜLT KI, HOGY TAKARÓ LÉC NEM JÁR HOZZÁ. EZT SE TELEFONON SE A LAPJUKON NEM TALÁLHATÓ. ELŐSZÖR ARRÓL VOLT SZÓ, HOGY EHHEZ AZ AJTÓHOZ NINCS IS UTÁNA LEHET, HOGY MÉG IS VAN MOST SZÁMOMRA NEM EGYÉRTELMŰ, HOGY KI KELL FIZETNEM-E VAGY SEM, HA MÉG IS LENNE HOZZÁ DE AZ BIZTOS A KISZÁLLÁSI DÍJÉRT 3EF-OT FIZETNEM KELL. JÖVŐ HÉTEN TELEFONÁLNAK SENKI NEM AKARJA KIJAVÍTANI AZ AJTÓMAT MONDVÁN CSINÁLJA AZ AKI MÁR ELKEZDTE. SZÓVAL FÉLKÉSZ AJTÓ 117 EFT-ÉRT. VÁROM VÁLASZOTOKAT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.

Fórum beleugató

« Válasz #1 Dátum: 2008. 03. 01. 22:56:09 Szo »

Nem annyira egyértelmű a helyzet. Mit mondtak az elején, mielőtt megvetted? Egyáltalán hol vetted?

Hozzászólások: 6

« Válasz #2 Dátum: 2008. 03. 01. 23:03:43 Szo »

AZT MONDTÁK 85 E A BIZTONSÁGI AJTÓ ÉS 25 EFT A BESZERELÉS + A KILINCS ENNYIT MONDTAK

Fórum beleugató

« Válasz #3 Dátum: 2008. 03. 01. 23:11:47 Szo »

Akkor az árban nincs benne a takaróelem. Külön meg kellett volna rendelned. Hol vetted? Számlát kaptál?

Trysii

Hozzászólások: 10.703

Hobbifanatikus fogyasztó- szemfelnyitogató

« Válasz #4 Dátum: 2008. 03. 02. 07:00:45 V »

És ugyan vedd már a fáradságot, kérlek, és ne írj nagybetűvel!

Csak teszem a dolgom

Hozzászólások: 6

« Válasz #5 Dátum: 2008. 03. 02. 08:15:17 V »

A nagybetűért elnézést, de eddig senkit soha nem zavart. Számlám van az ajtóról, beszerelésről valamilyen szerződésféle. Mivel még nem szereltem be biztonsági ajtót nem tudtam, hogy van takaró léc vagy egyáltalán kell-e majd. Több helyen is utána néztem általában adnak hozzá ill. ha nem akkor feltüntetik vagy mondják.

Fórum beleugató

« Válasz #6 Dátum: 2008. 03. 02. 08:51:16 V »

Sajnos megteheti azt, hogy csak az ajtót adja, a takarólécet külön meg kell rendelni, és ha nincs benne külön a szerződésben, hogy jár a takaróléc is, akkor nem muszáj adnia. Most már késő bánat, de körültekintőbben kellett volna tájékozódni a szerződéskötés előtt. Külön rá kellett volna kérdezni. Gondolom, aszerint válaszottál, hogy melyik adja olcsóbban nagyjából ugyanazt az ajtót. Sajnos, sokszor az olcsóságnak ára van, van, hogy az olcsóbb drágább.
A nagy betűvel csak az a baj, hogy internetes szokások szerint kiabálásnak minősül, és nem illik ilyet tenni...

Hozzászólások: 6

« Válasz #7 Dátum: 2008. 03. 02. 11:45:44 V »

Úgy gondolom, hogy neki kellett volna tájékoztatni erről, hogy nincs benne az árba és szükségem van-e rá vagy nincs. Különben 117 Eft volt összesen szóval nekem ez igen drága volt főleg így, hogy még egyenlőre félkész. Szerinted akkor semmi esély és nekik van igazuk?

Fórum beleugató

« Válasz #8 Dátum: 2008. 03. 02. 11:50:30 V »

Nem mondom, hogy semmi esély, de én úgy látom, hogy nekik van igazuk. Nem tájékozódtál eléggé körültekintően. Megmondom őszintén, a biztonsági ajtók árfekvését nem ismerem, sem a beépítés munkadíját, így nem tudom megítélni, hogy ez drága-e vagy sem. Csak akkor van neked igazad, ha valahol le volt írva, hogy az ár tartalmazza a takarólécet is. Ha sehol nincs leírva, akkor nem igen tudsz mit tenni...

Hozzászólások: 9.543

« Válasz #9 Dátum: 2008. 03. 02. 11:53:15 V »

Ez úgy hangzik a fogyasztó olvasatában!
Vevő: Kérek egy ajtókilincs rögzítő csavart
Eladó ír: nem jár hozzá,
kilincs
zár
ajtócimke
kulcs (egy sem)
ajtózár rögzítő csavar
ajtózár cimke rögzítő csavar
Továbbá ajtó, ajtó keret, ajtókeret takaró léc, ajtókeret rögzítő csavar, illetve annak dűbele!
Valahogy így kellene a kedves fogyasztót tájékoztatni, bármit vesz!
És akkor nem lenne ilyen "félre, illetve hiányosan tájékoztatott" vevő!

Fórum beleugató

« Válasz #10 Dátum: 2008. 03. 02. 11:54:15 V »

Kacsint

Hozzászólások: 9.543

« Válasz #11 Dátum: 2008. 03. 02. 11:55:31 V »

Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Hozzászólások: 6

« Válasz #12 Dátum: 2008. 03. 02. 21:49:18 V »

Nevet

Hozzászólások: 9.543

« Válasz #13 Dátum: 2008. 03. 03. 07:24:43 H »

Nem kell a "kcsit" kinevetni!
Én komolyan írtam, éss gondoltam.
És a klasszikus példa: Tilos a mikrohullámú sütőben macskát szárítani!
Bár, ha egyszer ott száradott meg, többé nem kell, szárogatni! Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Fórum beleugató

« Válasz #14 Dátum: 2008. 03. 03. 15:13:22 H »

Nem nevettelek ki, egyetértettem veled. Amúgy lehet, hogy a biztonsági ajtót forgalmazónak azt is kellett volna mondania, hogy lakás, ahova beépítik nincs benne az árban, arról a vásárlónak kell gondoskodnia... Kacsint

Oldalak: [1] 2   Fel
  Nyomtatás

Ugrás:

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Impresszum | Linkek
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!