Fogyasztóvédelmi Fórum
2014. 10. 25. 17:44:16 Szo // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Íme a megújulás kezdete! (bővebben: www.panaszfal.com)
Bányai Péter Mihály

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Le
  Nyomtatás
Szerző Téma: Emeltdíjas fogadott sms  (Megtekintve 49611 alkalommal)
habi

Hozzászólások: 11

« Válasz #45 Dátum: 2008. 06. 17. 14:36:04 K »

Persze...most nagyon jól jönne az a pénz is, vagyis mindig nagyon jól jönne!!! Csak azért tértem ki erre, hogy nem "sok", mert úgy tudom a rendőrség 10.000 Ft-os kár alatt nem intézkedik!
rage77
Global Moderator
*****

Hozzászólások: 21.733

Fórum beleugató

« Válasz #46 Dátum: 2008. 06. 17. 14:37:37 K »

Ez így nem igaz. Csak ez még szabálysértés, nem bűncselekmény. De ha többször követik el, stb., akkor változik a leányzó fekvése...

Katus

Hozzászólások: 8.244

« Válasz #47 Dátum: 2008. 06. 17. 14:39:30 K »

szerintem súlyosabb, ha többen tesznek bejelentést  - vagy csokorban álltok össze
cs-krisztina

Hozzászólások: 1

« Válasz #48 Dátum: 2008. 10. 14. 08:56:12 K »

Egy igen rejtélyes emelt dijas szolgáltatást vont le tölem a Pannon Gsm. Nagyon régen néztem az egyenlegemet mert nem volt netem, de most megnéztem és azt tapasztaltam, hogy 1440 Ft eltérés volt rajta. Mivel ezt a szám szinte nem is használom be sincs kapcsolva ezért kértem egy hiváslistát aminből kiderült hogy 2008 márciusban 960 Ft és augusztusba 480 Ft eltérés volt rajta egy 2017*** pont számról mind a két esetben. Irtam a pannon ügyfélszolgálat egyedi igénykezelési csoportnak és a mai napon kaptam tőlük választ, hogy ez a 17618 tartalmi szolgáltatás volt és a tartalmat a M Factory Kommunikációs Szolgáltató Zrt szolgáltatja. Utána néztem a neten a 17618 szám egy dada.net szolgáltató volt, de ott nincs nyilvántartva ilyen szám. Tegnap este mikor megnéztem az egyenlegemet szintén levontak 480 Ft-ot. Ekkor megint irtam a pannonak hogy 2 napja be sincs kapcsolva a mobilom és azt se tudom merre van, lehet közben el is hagytam, majd mikor most reggel megnéztem már a 2 nappal ezelőtti összeg vissza volt téve az egyenlegemre és csk a 2 rejtélyes összeg lett levonva. Szerencsére most rögtön le tudtam mondani a neten a szolgáltatást, igaz ha nem lesz meg a mobilom nem sokat ért ez az egész kutatás. NEm tudja valaki hogy lehet tartalmi szolgáltatást levonni, ha nem is lett semmi sem küldve a mobilról és sehol sincs regisztrálva. Miért vonnak le állandóan amikor nem is használtam és más nem is tud hozzáférni a készülékhez. Tudom ehhez rendőrséghez nem lehet fordulni de ide a fogyashztóvédelem mit tud csinálni. A pannon a levelébe azt irta erről lett küldve de az teljesen kizárt, mert én innent még az sms-t is meggondolom ha küldök, a hiváslistám is mindennel együtt egy év alatt 15 tétel ha van.

Hozzászólások: 5.836

« Válasz #49 Dátum: 2008. 10. 14. 18:47:50 K »

Az elso lepes, hogy azonnal letiltod az osszes kimeno es fogadott(!) emeltdijas szarsagot orokre. Barmi mast utana.
mérges

Hozzászólások: 4

« Válasz #50 Dátum: 2008. 11. 19. 18:20:35 Sze »

A TV Ügyvédjéhez kell fordulni, mert sosem lesz vége az emeltdíjas sms-eknek.
Sok kis ember, kis pénzéből gazdagodnak meg, költhetnék értelmesebb célra, de csak harácsolnak. Dühös Bibiii
Data.net, állítólag Milánóban van a székhelyük. Telefonszámuk: 688-1477. Kéz nő van ott, szerencsétlenek He
Katus

Hozzászólások: 8.244

« Válasz #51 Dátum: 2008. 11. 20. 11:06:53 Cs »

tedd ezt!
smonika

Hozzászólások: 52

« Válasz #52 Dátum: 2008. 11. 21. 08:35:56 P »

Üdv!

Nem olvastam végig a fórumot, de én pont így jártam a Jamba.hu-n. Egy csengőhangot akartam letölteni, ami végül nem sikerült, mert a telefonomon nem volt engedélyezve a wap vagy mi. Nem foglalkoztam vele, mondván kibírok 400 Ft-t. Csakhogy azután jöttek az sms-ek minden héten, hogy rendelkezésemre állnak újabb kreditpontok. Majd a baromi magas telszámla...Végül a mobilszolgáltatómnál közölték, hogy bizony a fogadott sms-ekért is kell fizetni bizonyos esetekben. Ezt a jamba.hu-val történ levelezésem is megerősítette.
A történet végül jó véget ért. E-mailben kértem, hogy utalják vissza a pénzem, mert én nem kötöttem velük szerződést, és nem akarok, de nem is tudok csengőhangot letölteni sem tőlük, se máshonnan. Végül visszautalták a pénzt, amit az sms-ekért kifizettettek velem. Az emelt díjas hívásokat letiltattam a telefonomról, hogy még véletlenül se kerüljek hasonló helyzetbe.
Tehát érdemes harcolni velük egy.
Trysii

Hozzászólások: 10.703

Hobbifanatikus fogyasztó- szemfelnyitogató

« Válasz #53 Dátum: 2008. 11. 21. 09:00:51 P »

Üdv!

Tehát érdemes harcolni velük egy.

Gratulálok!

Esetleg bemásolhatnád ide a levelezésed tartalmát, amivel sikerül őket jobb belátásra, és pénzvisszafizetésre bírni. Hátha vannak olyanok, akiknek segítség lenne, mire kell hivatkozni, ha hasonlóan otromba módon járt el velük szemben a szolgáláltató...

Csak teszem a dolgom
smonika

Hozzászólások: 52

« Válasz #54 Dátum: 2008. 11. 21. 18:56:20 P »

Gratulálok!

Sajnos a levelezés már nincs meg, mert nem mostanában történt, hanem talán két éve. Kb annyit írtam nekik, hogy reklamálni szeretnék, mert hetek óta küldözgetnek sms-eket valamilyen kreditekről, amiért nekem kell fizetnem, de én nem rendeltem meg tőlük semmilyen szolgáltatást, és nem írtam alá semmilyen szerződést. Én csak mindösszesen 1 db csengőhangot akartam letölteni, de az sem sikerült, mert a telefonom nem volt alkalmas rá. Erre való tekintettel szíveskedjenek visszautalni részemre az emelt díjas fogadott sms-ek árát. Erre közölték, hogy nem kötelesek visszafizetni, de méltányosságból megteszik, csak adjam meg a bankszámla adataimat. De mivel a külföldön lévő székhelyük fogja visszautalni, meg kellett adni a SWIFT kódot, és az IBAN számlaszámot. Ezt a számlakivonat fejlécében lehet megtalálni.
Nem mertem megadni a saját számlaszámom, nehogy visszaéljenek vele, így megadtam a fiam junior számlaszámát, amit nem használ a gyerek. Néhány héten belül megérkezett rá az összeg hiánytalanul. Tehát a Jamba.hu korrekt volt ebből a szempontból.

Remélem a topikindító is vissza tudja szerezni a pénzét, csak nem szabad annyiban hagyni!

« Utoljára szerkesztve: 2008. 11. 21. 19:23:55 P írta Trysii » Naplózva

Hozzászólások: 11

« Válasz #55 Dátum: 2009. 02. 19. 13:29:03 Cs »

Üdvözlök mindenkit, akivel hasonló helyzetbe kerültem. Decemberben elkezdtek érkezni mindenféle SMS-ek a 73 éves anyám nevén lévő mobilszámra. Gyorsan dec. 21-én küldtem a 17605-re egy lemondó kódot. Azt válaszolták, hogy nem tudják törölni a számot, ugyanis nem szerepel az adatbázisban. Meg is nyugodtunk volna, de a számlán fel voltak számolva az emeltdíjas SMS-ek. Letiltattam aszolgáltatónál a küldést és fogadást, de azt mondták, hogy a korábbi regisztrációt nem tudják semmissé tenni. Továbbra is jöttek az SMS-ek, kértem hívásrészletezőt. 17626 szerepelt küldőként. Kikerestem a tudakozóból és csodák-csodája, ugyanaz a cég, akinél már próbálkoztam a lemondással. A vezetékes számon a Budaörsi Reptér jelentkezett, a mobilt pedig kinyomják, akármikor próbálkozom. A címre 7 hónapos terhesen nem szívesen mennék, de úgy látom, hogy nincs más megoldás. Egyébként a Vodafone üszolg-on azt mondták, ha viszek a cégtől írásos nyilatkozatot, hogy tényleg lemondtam, akkor jóváírják az összeget.

Hozzászólások: 5.836

« Válasz #56 Dátum: 2009. 02. 19. 20:26:49 Cs »

Maganal a mobilszolgaltatonal is le lehet tiltani mindennemu emeltdijas sms es -hivas kuldeset/fogadasat. Elso korben tedd ezt.

Hozzászólások: 11

« Válasz #57 Dátum: 2009. 02. 20. 10:50:52 P »

A letiltást már megtettem kb. 1 hónappal ezelőtt, de a korábbi állítólagos regisztrációt nem tudják semmissé tenni, ezért továbbra is számlázódtak. Sőt! Mióta itt-ott reklamáltam, még több küldemény érkezett, tehát már nem 5-6000, hanem 8-10000 fog a köv számlán szerepelni. Egy drasztikusabb megoldást választottam: az összes létező bejövő SMS-t letiltattam, tehát jelenleg a szolgáltatóm SMS-eit sem kapom meg.

Hozzászólások: 5.836

« Válasz #58 Dátum: 2009. 02. 20. 23:11:59 P »

Na ezt nem ertem. Ha en a pannonnal bepipalom, hogy mindennemu emeltdijas fogadasa kuldese tiltva, akkor az max 72 ora mulva el, onnantol kezdve tolem egy fillert nem vonhatnak...

Hozzászólások: 11

« Válasz #59 Dátum: 2009. 02. 21. 12:18:14 Szo »

Megpróbáltam a céggel felvenni a kapcsolatot (DiMoCo Hungary Kft.), a vezetékesen a budaörsi reptér jelentkezett be, a 20-as mobil kicseng, majd kinyomják, a többi szám 90-es és még az ő nevükön szerepel a Dada.net rövid száma is és az, amelyik a hívásrészletezőmön szerepel. A Dada.net közölte, hogy náluk egyáltalán nem szerepelek, tehát nem tőlük jön az áldás, nekik ez a bizonyos Kft. biztosítja a rövid hívószámot, de a 17626-os számhoz semmi közük. A három kinyomozott címből már kettőről kiderült, hogy nem valós, a harmadikat ma fogom megnézni. E-mailre sem reagálnak.
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Fel
  Nyomtatás

Ugrás:

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006, Simple Machines
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Impresszum | Linkek
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!