Fogyasztóvédelmi Fórum
2018. 04. 20. 13:23:29 P // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: HIRDETÉSSZERVEZŐKET KERES A hamarosan ismét megjelenő  Ország-világ Magazin  ÉS HONLAP-CSALÁDJA: panaszfal.hu; civilia.hu; orszag-vilag.hu;
letkerdesonline.hu
Jelentkezés rövid fényképes bemutatkozólevéllel:    pbanyai@gmail.com

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: [1] 2   Le
  Nyomtatás
Szerző Téma: Babakocsi - nincs alkatrész?!  (Megtekintve 21241 alkalommal)

Hozzászólások: 9

« Dátum: 2008. 10. 20. 16:02:27 H »

4 és fél éve vettem egy babakocsit - a sokat szídott Brendonban. A nagyfiam után most a kisebbik használja. Ez egy összecsukható Peg Perego babakocsi. Az egyik alkatrésze elromlott és szerettem volna megjavíttatni. De nem lehet, mert nincs hozzá alkatrész. Az üzletben közölték, hogy nem kötelesek alkatrészt tartani és mivel ezt a típust már nem gyártják, nem is lesz. Ezt lehet? Most dobjam ki (nem volt olcsó) és vegyek egy másikat? (egyébként ezt javasolták....) Nincs a gyártónak, forgalmazónak valamilyen kötelezettsége arra vonatkozóan, hogy a szükséges alkatrész elérhető legyen?
rage77
Global Moderator
*****

Hozzászólások: 21.733

Fórum beleugató

« Válasz #1 Dátum: 2008. 10. 20. 16:06:33 H »

Röviden és tömören: nincs. Ráadásul, mivel a szavatosságból is kicsúszott, sem javítani, sem cserélni nem kötelességük. Ez - sajnos - kuka.

Hobbifanatikus fogyasztó- szemfelnyitogató

« Válasz #2 Dátum: 2008. 10. 20. 16:08:32 H »

Mivel több, mint 3 éves a babakocsi, akkor már szavatosság sincs rá, úgyhogy nem javítanák meg maguktól.
Alkatrészellátásról pedig valóban nem kötelességük éveken keresztül gondoskodni.

Félő, de nem marad más hátra, mint a hibás alkatrészt legyártatni valami mesteremberrel. Vannak szakik, akik mindent meg tudnak csinálni.

Hozzászólások: 9

« Válasz #3 Dátum: 2008. 10. 20. 16:13:20 H »

Köszönöm a gyors választ, bár kicsit lelomboz  :'(

Hobbifanatikus fogyasztó- szemfelnyitogató

« Válasz #4 Dátum: 2008. 10. 20. 16:15:32 H »

Nem tudom, milyen alkatrészről van szó, de szerintem olcsóbb lesz legyártatni, és összerakni, mint megcsináltatni a bolt szervizével, eredeti alkatrésszel.

Hozzászólások: 9

« Válasz #5 Dátum: 2008. 10. 20. 16:19:02 H »

Lehet, hogy ebben igazad van.
SMáté
Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2008. 10. 20. 16:39:33 H »

2003-ig volt egy rendelet, mely 8 évig előírta alkatrész tartását. Azóta nincsen ilyen rendelet.
titok31
titok

Hozzászólások: 7.580

« Válasz #7 Dátum: 2008. 10. 20. 18:28:21 H »

trysii
biztos vagy benne hogy olcsobb lenne egyedileg legyártatni ? .
hellboy
Global Moderator
*****

Hozzászólások: 20.304

A fórum ördöge

WWW
« Válasz #8 Dátum: 2008. 10. 20. 18:49:25 H »

én megnézném a jótállási jegyet, hogy mi van beleírva, mert esélyes, hogy még akkor gyártották le, mikor még élt az a szabályozás, amit 2003ban eltöröltek, a amit a Máté mondott. ha bennevan, hogy gondoskodnak alkatrészről 8 évig, tehát 2003 november előtti gyártmány, akkor igenis kötelezni tudod őket a beszerzésre, ha nemtudják, akkor mivel csere lehetetlen, marad a kp vissza. viszont ha nincs, akkor kukta...  Kacsint
Naplózva

"Hiszek benne, hogy az emberek alapvetően jóindulatúak, de azt is tudom, milyen könnyű befolyásolni őket az előítéletek, a gondolkodás módszeres torzítása, az ésszerűsítési kényszer, a "mi jobban tudjuk" -féle elméletek által."         -         "Mindenki tudja, hogy mit kell tenni. Kivéve engem."

Hobbifanatikus fogyasztó- szemfelnyitogató

« Válasz #9 Dátum: 2008. 10. 20. 18:51:01 H »

Jogos!

Hobbifanatikus fogyasztó- szemfelnyitogató

« Válasz #10 Dátum: 2008. 10. 20. 18:51:20 H »

trysii
biztos vagy benne hogy olcsobb lenne egyedileg legyártatni ? .

Biztos vagyok.

gmkiev
TF2 Tagok
***

Hozzászólások: 9.543

« Válasz #11 Dátum: 2008. 10. 20. 19:23:15 H »

És akkor hun vót ez a sok ügyifogyi, mikor ezt a kötelezvényt kigolyózták?He
És ha megszűnik a gyártó, akkor is a bóóóóótos ál helyt?
SMáté
Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2008. 10. 20. 20:25:48 H »

A rendelet az "áruk szabad áramlását" akadályozta, ezért került hatályon kívülre.

Hobbifanatikus fogyasztó- szemfelnyitogató

« Válasz #13 Dátum: 2008. 10. 20. 22:59:34 H »

És mi a helyzet azokkal a termékekkel, amik elmerülnek? Vigyorog Vigyorog

Hozzászólások: 9

« Válasz #14 Dátum: 2008. 10. 21. 11:59:01 K »

Köszönöm szépen, utána nézek!
Oldalak: [1] 2   Fel
  Nyomtatás

Ugrás:

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Impresszum | Linkek
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!