Fogyasztóvédelmi Fórum
2018. 04. 20. 13:23:29 P // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: HIRDETÉSSZERVEZŐKET KERES A hamarosan ismét megjelenő  Ország-világ Magazin  ÉS HONLAP-CSALÁDJA: panaszfal.hu; civilia.hu; orszag-vilag.hu;
letkerdesonline.hu
Jelentkezés rövid fényképes bemutatkozólevéllel:    pbanyai@gmail.com

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Babakocsi - nincs alkatrész?!  (Megtekintve 21241 alkalommal)
Kisfarkas

Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2008. 10. 20. 16:02:27 H »

4 és fél éve vettem egy babakocsit - a sokat szídott Brendonban. A nagyfiam után most a kisebbik használja. Ez egy összecsukható Peg Perego babakocsi. Az egyik alkatrésze elromlott és szerettem volna megjavíttatni. De nem lehet, mert nincs hozzá alkatrész. Az üzletben közölték, hogy nem kötelesek alkatrészt tartani és mivel ezt a típust már nem gyártják, nem is lesz. Ezt lehet? Most dobjam ki (nem volt olcsó) és vegyek egy másikat? (egyébként ezt javasolták....) Nincs a gyártónak, forgalmazónak valamilyen kötelezettsége arra vonatkozóan, hogy a szükséges alkatrész elérhető legyen?
Naplózva
rage77
Global Moderator
Aktív Fórumozó

Fórum beleugató

« Válasz #1 Dátum: 2008. 10. 20. 16:06:33 H »

Röviden és tömören: nincs. Ráadásul, mivel a szavatosságból is kicsúszott, sem javítani, sem cserélni nem kötelességük. Ez - sajnos - kuka.
Naplózva

Trysii
Aktív Fórumozó
*

Hobbifanatikus fogyasztó- szemfelnyitogató

« Válasz #2 Dátum: 2008. 10. 20. 16:08:32 H »

Mivel több, mint 3 éves a babakocsi, akkor már szavatosság sincs rá, úgyhogy nem javítanák meg maguktól.
Alkatrészellátásról pedig valóban nem kötelességük éveken keresztül gondoskodni.

Félő, de nem marad más hátra, mint a hibás alkatrészt legyártatni valami mesteremberrel. Vannak szakik, akik mindent meg tudnak csinálni.
Naplózva

Csak teszem a dolgom
Kisfarkas

« Válasz #3 Dátum: 2008. 10. 20. 16:13:20 H »

Köszönöm a gyors választ, bár kicsit lelomboz  :'(
Naplózva
Trysii
Aktív Fórumozó
*

« Válasz #4 Dátum: 2008. 10. 20. 16:15:32 H »

Nem tudom, milyen alkatrészről van szó, de szerintem olcsóbb lesz legyártatni, és összerakni, mint megcsináltatni a bolt szervizével, eredeti alkatrésszel.
Naplózva

Csak teszem a dolgom
Kisfarkas

« Válasz #5 Dátum: 2008. 10. 20. 16:19:02 H »

Lehet, hogy ebben igazad van.
Naplózva
SMáté
Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2008. 10. 20. 16:39:33 H »

2003-ig volt egy rendelet, mely 8 évig előírta alkatrész tartását. Azóta nincsen ilyen rendelet.
Naplózva
titok31
titok
Aktív Fórumozó
*

« Válasz #7 Dátum: 2008. 10. 20. 18:28:21 H »

Mivel több, mint 3 éves a babakocsi, akkor már szavatosság sincs rá, úgyhogy nem javítanák meg maguktól.
Alkatrészellátásról pedig valóban nem kötelességük éveken keresztül gondoskodni.

Félő, de nem marad más hátra, mint a hibás alkatrészt legyártatni valami mesteremberrel. Vannak szakik, akik mindent meg tudnak csinálni.

trysii
biztos vagy benne hogy olcsobb lenne egyedileg legyártatni ? .
Naplózva
hellboy
Global Moderator
Aktív Fórumozó

A fórum ördöge

« Válasz #8 Dátum: 2008. 10. 20. 18:49:25 H »

én megnézném a jótállási jegyet, hogy mi van beleírva, mert esélyes, hogy még akkor gyártották le, mikor még élt az a szabályozás, amit 2003ban eltöröltek, a amit a Máté mondott. ha bennevan, hogy gondoskodnak alkatrészről 8 évig, tehát 2003 november előtti gyártmány, akkor igenis kötelezni tudod őket a beszerzésre, ha nemtudják, akkor mivel csere lehetetlen, marad a kp vissza. viszont ha nincs, akkor kukta...  Kacsint
Naplózva

"Hiszek benne, hogy az emberek alapvetően jóindulatúak, de azt is tudom, milyen könnyű befolyásolni őket az előítéletek, a gondolkodás módszeres torzítása, az ésszerűsítési kényszer, a "mi jobban tudjuk" -féle elméletek által."         -         "Mindenki tudja, hogy mit kell tenni. Kivéve engem."
Trysii
Aktív Fórumozó
*

« Válasz #9 Dátum: 2008. 10. 20. 18:51:01 H »

Jogos!
Naplózva

Csak teszem a dolgom
Trysii
Aktív Fórumozó
*

« Válasz #10 Dátum: 2008. 10. 20. 18:51:20 H »

trysii
biztos vagy benne hogy olcsobb lenne egyedileg legyártatni ? .

Biztos vagyok.
Naplózva

Csak teszem a dolgom
gmkiev
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #11 Dátum: 2008. 10. 20. 19:23:15 H »

2003-ig volt egy rendelet, mely 8 évig előírta alkatrész tartását. Azóta nincsen ilyen rendelet.

És akkor hun vót ez a sok ügyifogyi, mikor ezt a kötelezvényt kigolyózták?He
És ha megszűnik a gyártó, akkor is a bóóóóótos ál helyt?
Naplózva
SMáté
Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2008. 10. 20. 20:25:48 H »

A rendelet az "áruk szabad áramlását" akadályozta, ezért került hatályon kívülre.
Naplózva
Trysii
Aktív Fórumozó
*

« Válasz #13 Dátum: 2008. 10. 20. 22:59:34 H »

A rendelet az "áruk szabad áramlását" akadályozta, ezért került hatályon kívülre.

És mi a helyzet azokkal a termékekkel, amik elmerülnek? Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Csak teszem a dolgom
Kisfarkas

« Válasz #14 Dátum: 2008. 10. 21. 11:59:01 K »

én megnézném a jótállási jegyet, hogy mi van beleírva, mert esélyes, hogy még akkor gyártották le, mikor még élt az a szabályozás, amit 2003ban eltöröltek, a amit a Máté mondott. ha bennevan, hogy gondoskodnak alkatrészről 8 évig, tehát 2003 november előtti gyártmány, akkor igenis kötelezni tudod őket a beszerzésre, ha nemtudják, akkor mivel csere lehetetlen, marad a kp vissza. viszont ha nincs, akkor kukta...  Kacsint

Köszönöm szépen, utána nézek!
Naplózva
Oldalak: [1] 2   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: