Fogyasztóvédelmi Fórum
2014. 07. 24. 11:40:40 Cs // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Íme a megújulás kezdete! (bővebben: www.panaszfal.com)
Bányai Péter Mihály

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gáz le/visszakapcsolás költség  (Megtekintve 12187 alkalommal)
dzsekijo

Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2008. 12. 21. 18:40:04 V »

Kedves Fórumozók,

Volt némi hátralékom a Főgáznál. Ezért lekapcsolták a gázt. Befizettem a tartozást késedelmi kamatostul, ők visszakapcsolták. Az egész történettel kapcsolatban két kérdésem lenne:

• Némileg váratlanul ért az egész, mert fizettem rendesen a havi részletet (azt hívén, hogy minden hónapban a totális addigi tartozást számlázzák ki); amiből a gond volt, az egy régebben felhalmozott tartozás volt, amelynek létét épp most unták meg a Művek. Persze az egész az én hibám, én nem voltam kellőképp figyelmes, a havi számlán ott volt a tartozás. Mégis megkérdem tőletek: nem kellett volna valahogyan külön figyelmeztetni engem, mielőtt a szolgáltatást megvonják? Ajánlott levél, telefon, kijön az emberük és aláírat velem egy nyilatkozatot, stb. Mert annyi történt, hogy 2-3-szor kijött az emberük, nem voltam otthon, elódalgott, aztán a végén úgy jött vissza, hogy már le is zárta a gázt (szintén távollétemben). Nincs erre valamiféle jogszabály, hogy egy ilyen alapvető szolgáltatás megvonása hogyan, miképp történhet? [Vö. Közüzemi szolg. ált. szerz. felt., 5.6: Amennyiben a fogyasztó a kibocsátott számla ellenértékét a megjelölt határidőig nem egyenlíti ki, a közüzemi szolgáltató a fogyasztó részére fizetési felszólítást küld.]
  • Szívrohamot mondjuk akkor kaptam, amikor kiderült, hogy a visszaszerelés költsége 42e Ft. Ezen díj jogos voltát nem lehet kétségbe vonni? Pl. Heves megyei ismerősömnek volt hasonló ügye, ott nemcsak egy kart kellett elforgatni a szekrényben, hanem a kertet fel kellett ásni kétszer a gáz le, majd visszakapcsolása végett, és ezért nem kértek tőle többet mint 7+7, azaz 14e Ft-ot...

Tehát összefoglalva, ami bánt, az a 42e Ft visszaszerelési költség, és a kérdés, hogy nem lehet-e reklamálni ez ellen akár azon alapon, hogy nem tájékoztattak kielégítően a készülő akcióról, akár azon alapon, hogy kétségbe vonom ennek a díjnak a reális voltát.

Köszönöm.
Naplózva
Katus
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #1 Dátum: 2008. 12. 21. 20:54:08 V »

Úgy tudom, hogy számolnak kiszállási díjat, óradíjat, meg mérőnkét meghatározott visszakapcsolási díjat - de gondolom a velük kötött szerződésben ennek benne kell lennie - akár az interneten kereszül is kikeresheted az erre vonatkozó díjakat.
Naplózva
SMáté
Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2008. 12. 22. 15:53:25 H »

Amennyiben ott megtalálod ennek a feltételeit és egyeznek azzal, amit kiszámláznak, akkor az rendben van. Amennyiben ez a kikötés tisztességtelen, vagy nem lehet ellene fellebbezni, akkor meg lehet támadni bíróság előtt a szerződési feltételt.
Naplózva
asdf
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #3 Dátum: 2008. 12. 22. 18:50:32 H »

Azt kene megnezni, hogy sajat uzletszabalyzatuknak megfeleloen jartak-e el. Azaz kuldtek-e fizetesi felszolitast, kuldtek-e kikapcsolas elotti utolso fizetesi felszolitast es hasonlok. Afaik 60 napon feluli tartozas es ket level nelkul nem igazan tud a sajat maguk alkotta keretek kozott zajlani a kikapcsolas, de erre nem veszek merget, tessek uzletszabalyzatot lapozgatni ezugyben, ha igy van, akkor pedig tertis levelben panaszkodni.
Naplózva
gmkiev
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #4 Dátum: 2008. 12. 24. 19:31:11 Sze »

Nem volt ez ilyen hicc-hucc!
figyelmeztettek téged barátom sokszor, csak te nem vetted komolyan.
Amit elhasználsz azt ki kellfizetni. A művek pedig amit rád dolgozott, jogosan fizetteti.
Naplózva
Csaba_20
Tudatos Fogyasztó
Aktív Fórumozó
**

« Válasz #5 Dátum: 2008. 12. 24. 21:02:59 Sze »

Gmkiev, azért 42e Ft visszakapcsolási díjként elég magas nem?
Naplózva
gmkiev
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #6 Dátum: 2008. 12. 24. 21:32:52 Sze »

Ha az utcán, markoló géppel, kellett kikapcsolni, mivel nem tudtak a lakásba bejutni, többedszerre sem, abban az esetben nem.
De ha jól tudom a telefonoknál sem kétfillér a nem fizetés utáni visszakapcs. Pedig ottegy gombnyomás.
Amúgy? Kurta sok!!!!
Naplózva
Csaba_20
Tudatos Fogyasztó
Aktív Fórumozó
**

« Válasz #7 Dátum: 2008. 12. 24. 23:19:03 Sze »

Ha gázszivárgás van és lángol a ház, akkor is az utcán állnak neki markolózni? Ez azért komoly. Mosolyog A telefonoknál végképp nem értem azt a magas ki- és visszakapcsolás díjat. Kacsint
Naplózva
gmkiev
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #8 Dátum: 2008. 12. 25. 06:46:40 Cs »

Ha gázszivárgás van és lángol a ház, akkor is az utcán állnak neki markolózni? Ez azért komoly. Mosolyog A telefonoknál végképp nem értem azt a magas ki- és visszakapcsolás díjat. Kacsint

Volt már rá példa. Bár ilyen helyzetről, mármint ilyenkor engedéyl nélkül beléphet e idegen a lakásba
"rage 77" pontosabbat tudna mondani.
Az előkertben elhelyezett órákat is azért találták ki, mert a fogyasztókott kevésbé "babrálják"!
A kertbe, a tulajdonos hozzájárulása nélkül, ugyanúgy nem mehet be a szolgáltató, mint a lakásba.
Ezért nem ellenőrízhető (többek között) a kötelező 5 évenkénti biztonsági minősítő felülvizsgálat elvégeztetése sem.
Mert ha nem is volna meg, ha nem enged be a fogyasztó akkor igen nehéz kizárni a fogyasztásból.
Az indító ügyhöz.
Őt egészen biztosan többször felszlították, majd volt kint egy-két alkalommal a behajtó (szolgáltató részéről)
És láss csodát! A "behajtó" felkent lhetőségei a következők.
1, két nap halasztás
2, azonnali kp fizetés a helyszinen
3, gázmérő leszerelése azonnal
4, intézkedés a gázmérő leszereléséről (akár a markolós figura)
Tehát inkább jobb fizetni.
Naplózva
rage77
Global Moderator
Aktív Fórumozó

Fórum beleugató

« Válasz #9 Dátum: 2008. 12. 25. 08:32:15 Cs »

Ha gázszivárgás van és lángol a ház, akkor is az utcán állnak neki markolózni? Ez azért komoly. Mosolyog A

Ha lángol a ház, egészen más szabályok lépnek életbe. Amúgy, ha gázömlés van, akkor nem markolóznak, hanem - lehetőség szerint - szikramentes eszközökkel keresik meg a szivárgás helyét.
Naplózva

rage77
Global Moderator
Aktív Fórumozó

Fórum beleugató

« Válasz #10 Dátum: 2008. 12. 25. 10:32:26 Cs »

Sőt, gázvezeték közelében sem (lenne) szabad gépi földmunkát végezni, hanem csak kézit.
Naplózva

gmkiev
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #11 Dátum: 2008. 12. 25. 11:19:20 Cs »

Az amerikai (Kézi) földmunkát nem igazán lehet megszervezni.
Bár, ha megnézitek, lehet ebben az orrszágban cigányozni de bizonyára fedél nélkül maradnának sokan nélkülük.
Naplózva
Csaba_20
Tudatos Fogyasztó
Aktív Fórumozó
**

« Válasz #12 Dátum: 2008. 12. 25. 14:48:48 Cs »

Na és mennyivel ésszerűbb lenne, ha szakaszolók lennének a gázművek területén, illetve társasházaknál azokon a területeken, ahova közös képviselői engedéllyel a gázművek is bemehet. Akkor nem kéne a tulajdonos engedélye, hogy elzárják nála a gázt. Kacsint
Naplózva
gmkiev
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #13 Dátum: 2008. 12. 25. 15:27:30 Cs »

Te irtad szakaszoló.
Az nem egyenlő az egyes fogysztóval, hanem fogyasztói csoportot zár le. Van iyen, ezeket használják spontán meghibásodások, pl.: csőtörés, vagy baleset.
De jól néznénk ki, ha "Kova Kövi" nem fizet akkor az utcát zárnánk ki a fogyasztásból.
Bááááár!!
Elgondolkodtató, mert ha az utca "krémje", kezébe venné az ügyet, és egy szőlőkaróval venné rá a befizetésre?.......!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Csaba_20
Tudatos Fogyasztó
Aktív Fórumozó
**

« Válasz #14 Dátum: 2008. 12. 25. 15:42:13 Cs »

Na igen Vigyorog, de önbíráskodás miatt még őket csuknák le. Hááát Azt amúgy elképzelhetetlennek tartod, hogy fogyasztónkként legyen egy csap még olyan helyen, ami nem a fogyasztó tulajdonát képezi? Tudom, jelenleg ez nem így van és hatalmas költséget jelentene, ha át akarnánk építeni, de lehet, hogy így kellett volna kezdeni, nem?
Naplózva
Oldalak: [1] 2   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: