Fogyasztóvédelmi Fórum
2014. 10. 23. 06:49:55 Cs // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Íme a megújulás kezdete! (bővebben: www.panaszfal.com)
Bányai Péter Mihály

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fogászat (kivehető protézis)  (Megtekintve 4223 alkalommal)
B.Clara

Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2007. 08. 26. 01:09:22 V »

Sajnos már évekkel ezelőtt történt. Csináltattam egy műanyag kivehető protézist közgyógyra. Még ha nem is kellett érte fizetni, akkor is miféle eljárás, hogy bármit megcsinálhatnak velem.
Történt ugyanis, hogy életem első protkóját 2 db-ban (újonnan) kaptam meg. Én nem voltam hajlandó átvenni így "selejtesen", mivel én nem ezért "fizettem". Meg különben is, amit már egyszer javítani kell az már nem ér ugyanannyit és ha már ragasztják az már nem olyan erős
(tartós).
A doktornő azt mondta, hogy "elfogadom, vagy elfogadom, nincs más választásom, vagy pedig a postát pereljem be (mert dobálják a csomagokat és ebből adódóan tört el).
Ennek a fogorvosnak a fogtechnikusa Pesten van és nem autóval, hanem postán keresztül hozzák-viszik.

Mivel így is sok időt vett igénybe, mire megkaptam, ezért elfogadtam, hogy ragasszák meg.

Először ritkán később egyre gyakrabban tört el a műfogam. A végén már olyan volt, mint a puzzle. Nem is vállalta már a "maszek" fogtechnikus.

Kérdésem a következő: Megtehettem volna, hogy nem fogadom el a törött fogat és újat kérek helyette?

Most 2 éve kellett csináltatnom újat, most meg megint kitoltak velem, mert "buldogharapású" fogat csináltak, amivel nem tudok rendesen enni, már 3 alsó (középen) fogat kellett kihúzni,mert ahogy foghegyen (foghegyről) eszek "megcsusszan" a felső fogak az alsón és így kilazultak (mozognak).
Még 2 évig kell "sajnos' hordanom, mert csak 4 évente lehet csináltatni.
Különben szóltam (jeleztem) a fogásznak, amikor próbálnom kellett és amikor már kézhezkaptam, de belémbeszélte, hogy ez nagyon is jól van megcsinálva.

Ennél az esetnél is megtehettem volna, hogy nem veszem át és követelem, hogy új mintát készítsenek?
Naplózva
SMáté
Vendég
« Válasz #1 Dátum: 2007. 08. 26. 12:09:03 V »

Nem szabad elfogadni, s ha bármi fenyegetéssel lépnek fel, akkor a nemrég létrejött Egészségbiztosítási Felügyelethez kell fordulni. A selejtes termékkel ők közvetve-közvetlenül a magyar államot, egészségbiztosítást károsították meg, hiszen ebből a pénzből akarnak selejtet valakinek a nyakába varrni.
Naplózva
bovliutalo

« Válasz #2 Dátum: 2007. 09. 01. 16:46:31 Szo »

Olyan fogsorpótlást vagy készítést szeretnék találni amely olcsóbb mint a "koronás" de mégsem szájpadlásos hanem a megmaradt fogakra lehetne rárögziteni és kivenni (úgy mint a szájpadlásost) Ha valaki tudna ilyet kérem írjon.
Naplózva
SMáté
Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2007. 09. 01. 19:04:03 Szo »

Bocs, de ez egy fogyasztóvédelmi fórum és honlap...
Naplózva
Attisch
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

a békéltető

« Válasz #4 Dátum: 2007. 09. 14. 19:52:13 P »

Dr. Martens..
Naplózva

"Egyáltalán, SEMMILYEN információról NE tételezd fel hogy pontos vagy naprakész. Az új technológiák lehetővé teszik bárkinek, hogy publikáljon, de az ezzel járó felelősséget még nem tanulta meg mindenki."
rage77
Global Moderator
Aktív Fórumozó

Fórum beleugató

« Válasz #5 Dátum: 2007. 09. 25. 11:21:09 K »

Dr. Martens..

Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

rage77
Global Moderator
Aktív Fórumozó

Fórum beleugató

« Válasz #6 Dátum: 2007. 09. 30. 09:34:10 V »

És ráadásul az ő hibájukból a te egészséged tovább romlik, amit megint az államnak kell fizetnie...
Naplózva

hellboy
Global Moderator
Aktív Fórumozó

A fórum ördöge

« Válasz #7 Dátum: 2007. 10. 12. 18:30:25 P »

hát igen, nem kellet volna elfogadni. a postát meg neki kell perelni, miután te megkaptad az újjat.
Naplózva

"Hiszek benne, hogy az emberek alapvetően jóindulatúak, de azt is tudom, milyen könnyű befolyásolni őket az előítéletek, a gondolkodás módszeres torzítása, az ésszerűsítési kényszer, a "mi jobban tudjuk" -féle elméletek által."         -         "Mindenki tudja, hogy mit kell tenni. Kivéve engem."
Supervisor
Aktív Fórumozó
*

« Válasz #8 Dátum: 2008. 01. 18. 11:06:49 P »

hát igen, nem kellet volna elfogadni. a postát meg neki kell perelni, miután te megkaptad az újjat.

Ehhez tudni kellene, hogy a küldemény milyen postai szolgáltatásokkal került feladásra. Mint értéknyilvánítás, törékeny csomag stb, mert esetben a postának kell megtéríteni a kárt, de ha ezek nem voltak meg, akkor a posta nem felel...
Naplózva

A legfontosabb, amit a győzelemből megtanulhatunk, hogy képesek vagyunk rá.
Supervisor
Aktív Fórumozó
*

« Válasz #9 Dátum: 2008. 01. 18. 11:09:42 P »

Olyan fogsorpótlást vagy készítést szeretnék találni amely olcsóbb mint a "koronás" de mégsem szájpadlásos hanem a megmaradt fogakra lehetne rárögziteni és kivenni (úgy mint a szájpadlásost) Ha valaki tudna ilyet kérem írjon.

Attól függ, hogy hol laksz az ország melyik részében?
Naplózva

A legfontosabb, amit a győzelemből megtanulhatunk, hogy képesek vagyunk rá.
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: