Fogyasztóvédelmi Fórum
2014. 10. 23. 06:49:55 Cs // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Íme a megújulás kezdete! (bővebben: www.panaszfal.com)
Bányai Péter Mihály

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás
Szerző Téma: Fogászat (kivehető protézis)  (Megtekintve 4223 alkalommal)
B.Clara

Hozzászólások: 11

« Dátum: 2007. 08. 26. 01:09:22 V »

Sajnos már évekkel ezelőtt történt. Csináltattam egy műanyag kivehető protézist közgyógyra. Még ha nem is kellett érte fizetni, akkor is miféle eljárás, hogy bármit megcsinálhatnak velem.
Történt ugyanis, hogy életem első protkóját 2 db-ban (újonnan) kaptam meg. Én nem voltam hajlandó átvenni így "selejtesen", mivel én nem ezért "fizettem". Meg különben is, amit már egyszer javítani kell az már nem ér ugyanannyit és ha már ragasztják az már nem olyan erős
(tartós).
A doktornő azt mondta, hogy "elfogadom, vagy elfogadom, nincs más választásom, vagy pedig a postát pereljem be (mert dobálják a csomagokat és ebből adódóan tört el).
Ennek a fogorvosnak a fogtechnikusa Pesten van és nem autóval, hanem postán keresztül hozzák-viszik.

Mivel így is sok időt vett igénybe, mire megkaptam, ezért elfogadtam, hogy ragasszák meg.

Először ritkán később egyre gyakrabban tört el a műfogam. A végén már olyan volt, mint a puzzle. Nem is vállalta már a "maszek" fogtechnikus.

Kérdésem a következő: Megtehettem volna, hogy nem fogadom el a törött fogat és újat kérek helyette?

Most 2 éve kellett csináltatnom újat, most meg megint kitoltak velem, mert "buldogharapású" fogat csináltak, amivel nem tudok rendesen enni, már 3 alsó (középen) fogat kellett kihúzni,mert ahogy foghegyen (foghegyről) eszek "megcsusszan" a felső fogak az alsón és így kilazultak (mozognak).
Még 2 évig kell "sajnos' hordanom, mert csak 4 évente lehet csináltatni.
Különben szóltam (jeleztem) a fogásznak, amikor próbálnom kellett és amikor már kézhezkaptam, de belémbeszélte, hogy ez nagyon is jól van megcsinálva.

Ennél az esetnél is megtehettem volna, hogy nem veszem át és követelem, hogy új mintát készítsenek?
SMáté
Vendég
« Válasz #1 Dátum: 2007. 08. 26. 12:09:03 V »

Nem szabad elfogadni, s ha bármi fenyegetéssel lépnek fel, akkor a nemrég létrejött Egészségbiztosítási Felügyelethez kell fordulni. A selejtes termékkel ők közvetve-közvetlenül a magyar államot, egészségbiztosítást károsították meg, hiszen ebből a pénzből akarnak selejtet valakinek a nyakába varrni.
bovliutalo

Hozzászólások: 5

« Válasz #2 Dátum: 2007. 09. 01. 16:46:31 Szo »

Olyan fogsorpótlást vagy készítést szeretnék találni amely olcsóbb mint a "koronás" de mégsem szájpadlásos hanem a megmaradt fogakra lehetne rárögziteni és kivenni (úgy mint a szájpadlásost) Ha valaki tudna ilyet kérem írjon.
SMáté
Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2007. 09. 01. 19:04:03 Szo »

Bocs, de ez egy fogyasztóvédelmi fórum és honlap...
Attisch
TF2 Tagok
***

Hozzászólások: 3.364

a békéltető

« Válasz #4 Dátum: 2007. 09. 14. 19:52:13 P »

Dr. Martens..
Naplózva

"Egyáltalán, SEMMILYEN információról NE tételezd fel hogy pontos vagy naprakész. Az új technológiák lehetővé teszik bárkinek, hogy publikáljon, de az ezzel járó felelősséget még nem tanulta meg mindenki."
rage77

Hozzászólások: 21.733

Fórum beleugató

« Válasz #5 Dátum: 2007. 09. 25. 11:21:09 K »

Dr. Martens..

Vigyorog Vigyorog Vigyorog

rage77

Hozzászólások: 21.733

Fórum beleugató

« Válasz #6 Dátum: 2007. 09. 30. 09:34:10 V »

És ráadásul az ő hibájukból a te egészséged tovább romlik, amit megint az államnak kell fizetnie...

hellboy

Hozzászólások: 20.304

A fórum ördöge

WWW
« Válasz #7 Dátum: 2007. 10. 12. 18:30:25 P »

hát igen, nem kellet volna elfogadni. a postát meg neki kell perelni, miután te megkaptad az újjat.
Naplózva

"Hiszek benne, hogy az emberek alapvetően jóindulatúak, de azt is tudom, milyen könnyű befolyásolni őket az előítéletek, a gondolkodás módszeres torzítása, az ésszerűsítési kényszer, a "mi jobban tudjuk" -féle elméletek által."         -         "Mindenki tudja, hogy mit kell tenni. Kivéve engem."
Supervisor

Hozzászólások: 801

« Válasz #8 Dátum: 2008. 01. 18. 11:06:49 P »

Ehhez tudni kellene, hogy a küldemény milyen postai szolgáltatásokkal került feladásra. Mint értéknyilvánítás, törékeny csomag stb, mert esetben a postának kell megtéríteni a kárt, de ha ezek nem voltak meg, akkor a posta nem felel...
Naplózva

A legfontosabb, amit a győzelemből megtanulhatunk, hogy képesek vagyunk rá.
Supervisor

Hozzászólások: 801

« Válasz #9 Dátum: 2008. 01. 18. 11:09:42 P »

Attól függ, hogy hol laksz az ország melyik részében?
Naplózva

A legfontosabb, amit a győzelemből megtanulhatunk, hogy képesek vagyunk rá.
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás

Ugrás:

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006, Simple Machines
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Impresszum | Linkek
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!