Fogyasztóvédelmi Fórum
2018. 05. 21. 17:52:26 H // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: HIRDETÉSSZERVEZŐKET KERES A hamarosan ismét megjelenő  Ország-világ Magazin  ÉS HONLAP-CSALÁDJA: panaszfal.hu; civilia.hu; orszag-vilag.hu;
letkerdesonline.hu
Jelentkezés rövid fényképes bemutatkozólevéllel:    pbanyai@gmail.com

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: 1 2 3 4 [5]   Le
  Nyomtatás
Szerző Téma: Gáz lekapcsolás, szerintem felháborító módon  (Megtekintve 52541 alkalommal)

Hozzászólások: 10

« Válasz #60 Dátum: 2012. 06. 02. 18:53:40 Szo »

Szerintem a számitógép rendszerrel van baj a Tigáznál mert nálunk is ki Kapcsolták a gázt elmaradt számla miatt de ki lett fizetve a csekk száma alapján de a rendszer nem tudta pár forintos kűlömbség miatt hova tenni és ennyi de erre már én jöttem rá mert a tigáznál ahány emberel beszéltem annyi félét mondot.

Hozzászólások: 8.244

« Válasz #61 Dátum: 2012. 06. 02. 20:44:08 Szo »

előzetesen értesíteni kell benneteket, hogy ezért, meg ezért (tartozás) kikapcsolják a szolgáltatást, ha x -ideig nem fizeted ki, amivel tartozol - csak úgy meglepi nincs

Hozzászólások: 10

« Válasz #62 Dátum: 2012. 06. 04. 11:57:51 H »

Ki kapcsolták a gázt elmaradt számla miatt de ki lett fizetve a csekk száma alapján de a rendszer nem tudta pár forintos kűlömbség miatt hova tenni és ennyi de erre már én jöttem rá mert a tigáznál ahány emberel beszéltem annyi félét mondot.Amikor Kikapcsolták a gázt az nap jött egy megállapodás hogy ha kifizetem 2012.06.15-ig a tartozás felét akkor nem kapcsolják ki a gázt az emlitett határ időig de már ki kapcsolták 2012.05.24-én és rá egy órára jött a levél .

Hozzászólások: 10

« Válasz #63 Dátum: 2012. 06. 05. 16:11:20 K »

Csak az a baj hogy amikor ki kapcsolták a gázt aznap jött egy meg álapodás hogy az elmarat számlának a felét elengedik és ha nem fizetem ki akkor Junius 15-én kapcsolják ki.Akkor nincs egymásal való megbeszélés  a Tigáznál.

Hozzászólások: 8.244

« Válasz #64 Dátum: 2012. 06. 05. 21:22:26 K »

most már egy szót sem értek

Hozzászólások: 4

« Válasz #65 Dátum: 2013. 06. 19. 12:42:44 Sze »

2013.06.05.-én kaptam egy levelet a GDF SUEZ Zrt.-től miszerint elvágták a bevezető gázcsövemet (egyszer 17.000,-, másszor 19.000,- Ft)  alapdíj nem fizetés miatt és kiszámláztak nekem 114.000,- Ft-ot.
Ennek előzménye, hogy 6-7 éve nem lakunk abba a kertes házba. A postás "néha" tudja, hogy hova kell továbbítani a levelet, néha nem. Mindenesetre amikor még normál gázszolgáltatás volt, akkor nem fizetés esetén a reduktort leszerelték, majd fizetés után vissza.
Viszont most egy gramm gázszolgáltatás nélkül fizetek 19.000,- Ft-ot a semmiért. Ez még el is menne. Viszont most elvágták a bevezető csövet, melynek bekötése, kb. 15 éve több mint 200.000,- Ft volt.
Kérdezem én:
No.1. Miért nem lehetett ugyanúgy leszedni a reduktort?
No.2. Visszakötés esetén újból megakarják velem fizettetni a bekötési díjat? (így lassan 500.000,- Ft-nál fogunk tartani, amiért semmilyen szolgáltatást nem kaptam)
No.3. Én visszakapom az akkori bekötési díjat kamatostól?m
No.4. Ha viszont azzal jönnének, hogy azért vágták el a csövet, mert nem szabad bejönni az udvarra, akkor miért kaptam meg a kikötési lapot, amikor megkapták tőlem a levelet a benti villanyóra szekrénybe becsúsztatva?
« Utoljára szerkesztve: 2013. 06. 19. 12:54:09 Sze írta Szocsne » Naplózva
gmkiev

Hozzászólások: 9.543

« Válasz #66 Dátum: 2013. 06. 19. 14:24:39 Sze »

Ezzel a törvény adta lehetőséggel biztosítja a kormány a kieső bevételt a szolgáltatóknak.
De neked mi a fenének a gáz??
Millió más lehetőség van a helyettesítésére.

Hozzászólások: 8.244

« Válasz #67 Dátum: 2013. 06. 20. 08:59:49 Cs »

A teljes bekötés került anno 200.000 Ft-ba, a terveztetéstől kezdve végig - ha most újra kéred, nem lesz ennyi -
gmkiev

Hozzászólások: 9.543

« Válasz #68 Dátum: 2013. 06. 20. 11:28:08 Cs »

Tévedsz. Amikor visszakapcsolják, előtte az összes cuccnak a legújabb elvárásoknak kell megfelelni.
Így ma egy sima cirko csere akár 7.900 ef.-ba is kerülhet!

Hozzászólások: 5.836

« Válasz #69 Dátum: 2013. 06. 22. 13:54:02 Szo »

A postás "néha" tudja, hogy hova kell továbbítani a levelet, néha nem.

Marmint a szolgaltatonal "elfelejtetted" jelezni -velhetoen szerzodesben foglalt kotelezettsegedet- a levelezesi cim megvaltozasat es emiatt kar ert? Sajathibas baleset.

Hozzászólások: 4

« Válasz #70 Dátum: 2013. 07. 02. 19:46:16 K »

A postás "néha" tudja, hogy hova kell továbbítani a levelet, néha nem.

Az "elfelejtetted" sajnos nem igaz. Ugyanis a városomban lévő "ügyfélszolgálathoz" bementem és közöltem, hogy nem használom. Akkor sajna csak szóba azt közölték velem (amit botor fejemmel nem vettem fel), hogy ne csináljak semmit. "Ha nem tetszik" a főnökségnek, akkor majd a reduktort leszedik. És ezzel el is voltam "intézve".

Hozzászólások: 5.836

« Válasz #71 Dátum: 2013. 07. 02. 20:16:41 K »

A bementem es kozoltem hogy nem hasznalom, abbol a szolgaltatonak ugyan honnan kene kitalalnia, hogy te azon a cimen nem vagy fellelheto? Velhetoen oka volt a kikotesnek, es ha atirattad volna a levelezesi cimedet (melyrol papirt is kaptal volna, es most lebegtethetned, hogy nem a szerzodesnek megfeleloen jart el a szolgaltato), akkor oda kaptal volna tertis levelet, hogy szitu van. Tetszik, nem tetszik, nem a szolgaltato a hunyo.
Felmerul persze rogton a kerdes, hogy a kikotesrol viszont hogyhogy megis kaptal levelet, azt hogyan es mi modon kaptad meg. Ha a szolgaltatotol, direktben a jelenlegi cimedre, akkor meg van mit kapirgalni az ugyon, egyeb esetben azt hiszem igyjaras.

Hozzászólások: 4

« Válasz #72 Dátum: 2013. 07. 05. 16:21:44 P »

Hát éppen ez érdekes benne. A röhej, hogy a villany, víz szolgáltató leveleivel megtalál a postás. Érdekes módon a gázszámla leveleivel valahogy nem.
Az ottani település postája kicserélte a "zöld" postaládákat, amiben nekem is volt helyem (külterület). Érdekes módon a kicserélés után épp nekem nem jutott. A postaláda felrakása azért nem ér célt, ugyanis 1 személy miatt nem fog külön odajönni a postás.
A másik röhej, hogy a közeli városból (ahol éppenséggel lakom) és a többi levél megtalál, megy ki a postás és apámhoz juttatja el a leveleket. Szóval kacifántos a téma.
Mondhatom, hogy nem a DÉGÁZ a hibás, de nem ez lett volna az eljárás módja. Én a főcsatlakozást anno kifizettem. Kikötését nem kértem. Ha anno ezt eltudtuk intézni a reduktor leszedésével, akkor most miért kellett ennyire drasztikusan nekiesni?

Végülis folyamatban van az ügy, mert az összeget akkor sem ismerem el.

Hozzászólások: 5.836

« Válasz #73 Dátum: 2013. 07. 05. 17:13:46 P »

Nezd, ha levelezesi cimkent nem a tenyleges cimed szerepel a szolgal a szolgaltatonal -olyan alapon, hogy a postas ugyis tudja, es igy meg ugy, akarmilyen kacifantos kerulouton eljut hozzad a level- az egy jogi szituacioban -mint ez- rettenetesen nem erdekel senkit. Se a szolgaltatot, se a birosagot, se senkit. Szerzodesben foglalt kotelesseged, hogy azon cimet, melyen a szolgaltato elerhet, kozold veluk. Te ezt nem tetted, mert arra baziroztal, hogy majd valahogy ugyis megtalal a level. No, az egyik velhetoen nem talalt meg, csak visszaterni tudok a sajathibas balesethez, magadnak csinaltad a bajt...
Az elvagasnak pedig velhetoen az az oka, hogy a merooranal nem tudtak kizarni a fogyasztasbol, mivel a szolgaltatasi helyen nem tartozkodott senki, az oranal valo kizaras viszont igy csak maganterulet megsertesevel lett volna megvalosithato, igy fogtak magukat, kozteruleten leastak, elvagtak a csovet, raktak ra egy elzarot, es megvalosult a cel, hogy az adott helyen ne lehessen fogyasztas a tovabbiakban.

Hozzászólások: 4

« Válasz #74 Dátum: 2013. 07. 09. 06:08:41 K »

Érdekes, hogy amikor használtam a szolgáltatást, annak megvonását magánterület sértéssel mégis megoldották a reduktor levételével. Na mindegy, majd a bíróság megoldja.
Viszont a pofátlanság teteje, hogy most küldtek újabb számlát készenlétről 4.690,- Ft-ról.
Oldalak: 1 2 3 4 [5]   Fel
  Nyomtatás

Ugrás:

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Impresszum | Linkek
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!