Fogyasztóvédelmi Fórum
2014. 10. 21. 19:19:28 K // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Íme a megújulás kezdete! (bővebben: www.panaszfal.com)
Bányai Péter Mihály

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: [1] 2 3   Le
  Nyomtatás
Szerző Téma: Scholl és Dr. Batz gyógypapucsok  (Megtekintve 32922 alkalommal)

Hozzászólások: 3

« Dátum: 2007. 08. 26. 21:31:01 V »

Tavasszal vettem Scholl gyógypapucsucsot amire spórolnom kellett mert 9600ft volt. 1 hónap múlva a talp belső bőre megkopott és kilyukadt. Visszavittem az üzletbe ahonnan 5 hét múlva mint garanciális javításban megérkezett és azt a választ kaptam, hogy ez a bőr természetes kopása.....He?? Na de könyörgöm 1 hónap után?He Optimistán néztem a nyár elé és ismét vettem egy nagyon kis laza nyári papucsot ami Dr. Batz névre hallgat...kétszer ugye nem eshetek ugyanabba a hibába. 3800ft-ot fizettem érte amit szintén nem sajnáltam érte mert hát gyógypapucs és az jó lesz a lábamnak...hát jó lett, csak sajnos nem tudom hordani mert borzalmas vörösre összefogja a lábam a valószínűleg festett papucs.Próbálok küzdeni de mindig a festék győz! Érdekelne, hogy tényleg nem számít mennyit fizetek érte és van-e márkaneve, akkor se kapok megfelelő lábbelit??? Csalódtam a gyógypapucsokban...
titok31
titok

Hozzászólások: 7.580

« Válasz #1 Dátum: 2007. 08. 27. 10:23:01 H »

Szia
elméletileg számit mert a scholl egy minöségi papucs gyárto ezért nem értem hogy jöhetet szédt 1 honap alatt. He .
frenki

Hozzászólások: 183

« Válasz #2 Dátum: 2007. 08. 27. 16:09:46 H »

Üdv !
Az utóbbi időben egyes Scholl törzsvásárlók emlegetik, hogy az újabb modellek, már nem olyan
tartósak, mint a régiek. Lehet, hogy így van, de úgy gondolom, hogy ezt még sok árucikkre el lehetne mondani ugyanezt. Fogyasztói társadalomban élünk és ma már a tartós fogyasztási termék is csak 5-10 évre szól.
Például a mosógépek, vagy bármi más..
Ugyanakkor a Scholl messze híres a korrekt problémamegoldásárol és ha jogos akkor azonnali cserét ill
levásárolhatóságot ajánl fel .

Hozzászólások: 3

« Válasz #3 Dátum: 2007. 08. 27. 18:22:30 H »

Szia!
Igazad van Frenkie, fogyasztói társadalomban élünk, na de ha már a nagy márkacégek se garantálnak jó minőséget, akkor mi is a bajunk a kínai árusokkal és termékeikkel? Én sajnálom hogy veszendőbe megy minden...
tomjbmhu

Hozzászólások: 2

« Válasz #4 Dátum: 2007. 08. 27. 23:00:18 H »

Ma este csak panaszkodok t-kábelre, itt inkább együttérzek és tájékoztatok.
Régen nem scholl gyártja a scholl néven futó termékeket. Minden dobozra rá van irva, hogy produced for scholl. Kb. 10 éve brit Schering cég megvette a scholl név használati jogát és Indiában, Braziliában és ki tudja hol gyártják a scholl néven futó termékeket. Amerikai fórum egyik topicjában van teljes leirás, magyarázat angolul.
Magam bár férfi vagyok eléggé scholl mániás vagyok. Én vettem rá feleségemet, hogy vegyünk, hordja. Szép, szemet gyönyörködtető, kényelmes és egészséges. Van kb. 10 scholl fa és bőr bevonatú papucsa, klumpája, biopapucsa. Olyanok is, melyeket itthon gyártottak 80-as évek végén. Azon kivül, hogy a talp gumija, illetve a sarok elkopott, más gond nincs. Igen, a 15 éves piros tényleg befogja mai napig a fehér zoknit. Piroshoz ne fehéret, feketét, szürkét, sötétkéket. Néztem Izraelben, UK-ban, Franciaországban, Ausztriában, Németországban a mai scholl termékeket. Katasztrófális a választék csökkenése és a minőség. A régi fapapucsok pántja vastag bőr, a mai szétmegy hónapok alatt. Fa helyett műanyag a talp, pille könnyű és kopik vészesen. A fém csavar helyett műanyag ki tudja mi. Én, ha vennék, csak retró, vagyis inkább legyen használt, de 5-10 éves, ha papucs. Érdemes usa, gb ebay-t nézni. Még postaköltséggel is megéri. Persze, vannak eü kérdések, de fát és bőrt jól lehet fertőtleniteni. Nemrég vettem licittel lányomnak 70-es évekbeli scholl fapapucsot csinos fémsarokkal. Holnap hozom el, kiváncsi vagyok milyen egy 30 éves darab.
frenki

Hozzászólások: 183

« Válasz #5 Dátum: 2007. 08. 28. 21:27:51 K »

Üdv !
Érdekelne az a 30 éves példány, kár, hogy nem lehet képet is felrakni az üzi mellé !
( halló moderáció ! igény vóna a fejlődésre köszönettel !)
Na mindenesetre igazad van annyiban, hogy a scholl angol termék és
 mint sok minden mást, ezt is külföldiában készítik, s hiába a MEO , sok a selejtes termék !
Mentségükre és tiszteletükre legyen mondva szinte 100% a korrekt garanciális csere !!!
Őszintén szólva mai napig idegenkedek a termékeiktől, de mikor felpróbálom,
 rájövök hogy a látszat csal, SŐŐŐT !!! a plázaféle divatcipők amikre vágynék egy fabatkát sem
érnek a SCHOLL-hoz képest, ami a lábápolást és kényelmét illeti !!

Hozzászólások: 3

« Válasz #6 Dátum: 2007. 08. 29. 18:25:10 Sze »

Szép napot! Egyetértek a hozzászólásokkal de van amiben mégsem, ugyanis a garancia és a csere sajnos nem szól mellettük mert én javítatlanul csere nélkül úgy ahogy beadtam a papucsom, úgy is kaptam vissza mivel mint írtam ez természetes kopás( He ) A kép melléklet jó ötlet, engem is érdekelne az a 30 éves darab!!!
Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2007. 08. 29. 23:29:22 Sze »

Sajnos ilyen tényleg van. A siralmas csak az, hogy egy minség gyártó minőségi(He) terméke pár hónaprendeltetésszerű használat mellett tönkremegy.

Fórum beleugató

« Válasz #8 Dátum: 2007. 12. 06. 20:39:06 Cs »

Kicsoda dr. Batz? Itt a válasz: http://www.hetivalasz.hu/cikk/0712/dr_batz

Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2007. 12. 06. 22:59:30 Cs »

Érdekes, köszi, én nem tudtam, bevallom.

Fórum beleugató

« Válasz #10 Dátum: 2007. 12. 06. 23:06:27 Cs »

Én is a Homáron találtam a linket, addig én sem tudtam.

Attisch
TF2 Tagok
***

Hozzászólások: 3.364

a békéltető

« Válasz #11 Dátum: 2007. 12. 07. 00:19:45 P »

"- A honlapjuk tanúsága szerint Dubaiba is exportálnak...

- Az egyik kiállításunk alkalmával ismerkedtem meg egy dubai plazacsoport tulajdonosával, de ez kevésbé fontos célország. Saját exportrészlegünk révén idén kezdtünk külföldi terjeszkedésbe a környező országok és Nyugat-Európa irányába. Ez részben előremenekülés: a jelen gazdasági helyzetben ez az egyetlen módja a további töretlen fejlődésnek."
Idézet ugyanonnan.
Ez az ember tud valamit..
Naplózva

"Egyáltalán, SEMMILYEN információról NE tételezd fel hogy pontos vagy naprakész. Az új technológiák lehetővé teszik bárkinek, hogy publikáljon, de az ezzel járó felelősséget még nem tanulta meg mindenki."
Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2007. 12. 07. 01:11:46 P »

Papucsot eladni?

Fórum beleugató

« Válasz #13 Dátum: 2007. 12. 07. 08:06:47 P »

Ezek szerint azt is... Nevet

Attisch
TF2 Tagok
***

Hozzászólások: 3.364

a békéltető

« Válasz #14 Dátum: 2007. 12. 08. 00:15:18 Szo »

Pontosan látja a "mai gazdasági helyzetet" és a "töretlen fejlődés módját". De én, aki egy kiskert csináltam hová a rossebbe importáljam ezt a sok notit? Mindenhol olcsóbb, mint nálunk. Behozni sem érdemes, mert már lassan több nagyker lesz mint kisker Nevet

Oldalak: [1] 2 3   Fel
  Nyomtatás

Ugrás:

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006, Simple Machines
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Impresszum | Linkek
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!