Fogyasztóvédelmi Fórum
2014. 04. 25. 07:57:26 P *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Dolgozunk a megújuláson! Márciusban új arculattal jelentkezünk! ÉTOSZ elnöksége
Bányai Péter Mihály
programigazgató

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: JóReggelt! Győri keksz nyereményjáték.  (Megtekintve 17065 alkalommal)
eve

Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2009. 09. 25. 19:44:35 P »

Sziasztok!

A történetem a következő. Tegnap, azaz 09.24-én 8.30-kor a JóReggelt keksz csomagolásában található kódot küldtem be a megadott helyre. Így szólt a promó szöveg: A regisztrációt követően küldd be a promóciós csomagolások belsejében található kódot és azonnal megtudhatod, hogy te vagy-e a szerencsés nyertes!
Megtudtam.
Nagy örömömre azonnal meg is érkezett a válasz, miszerint nyertem. Méghozzá a napi főnyereményt, egy professzionális kávéfőzőt.
Tudatták, hogy három napon belül felveszik velem a kapcsolatot és megbeszéljük az átadást. Mondanom sem kell, nagy volt az öröm. Egészen ma délutánig. Ugyanis e-mailben értesítést kaptam. Röviden ez állt benne: Sajnálattal tájékoztatjuk, hogy 2009.09.23. napon a joreggelt.hu weboldalt külső, úgynevezett SQL támadás érte, melynek eredményeként az első tényleges nyertestől számítva (09.23. 23:48:06-tól) a hiba felderítéséig (2009.09.24. 8:58) az összes szabályosan beküldött kódot a rendszer nyertesnek jelölte, így Önhöz hasonlóan összesen 384 játékosunk hibásan kapott nyertes értesítést.
Magyarul senki nem kap semmit, mindenki higgyen amit akar. Én még nem tudom mit higgyek, de ez nagy csalódás volt. Nem tudom ez így törvényes-e, hiszen mindenkit félrevezettek. De nem hiszem, hogy ez így rendben lenne.
Kíváncsi vagyok, mi a véleményete ezzel kapcsolatban, vagy tudok-e tanácsot adni. Esetleg van erre egy jogszabály?

Köszönöm.

Naplózva
hellboy
Global Moderator
Aktív Fórumozó

A fórum ördöge

« Válasz #1 Dátum: 2009. 09. 25. 19:53:11 P »

bejelentést tenni az NHH-nál, ők is kivizsgálják az ügyet, s ha ezt állapítják meg amit mondtak akkor ij, ha mást akkor bünti nekik... persze kávéfőződ egyik esetben sem lesz minden bizonnyal...
Naplózva

"Hiszek benne, hogy az emberek alapvetően jóindulatúak, de azt is tudom, milyen könnyű befolyásolni őket az előítéletek, a gondolkodás módszeres torzítása, az ésszerűsítési kényszer, a "mi jobban tudjuk" -féle elméletek által."         -         "Mindenki tudja, hogy mit kell tenni. Kivéve engem."
asdf
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #2 Dátum: 2009. 09. 25. 20:16:47 P »

OFF
Errol ez a tortenet jut eszembe. Nemkicsit rohogtem rajta Nevet
http://thedailywtf.com/Articles/Connect-Betterer.aspx
(angolos kockaknak)
ON
Naplózva
Captain Crash
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #3 Dátum: 2009. 09. 25. 20:28:02 P »

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
 <Off>
     <Value>Ez jó vicc volt, pedig nem is vagyok kocka... Vigyorog</value>
 </Off>
Naplózva
titok31
titok
Aktív Fórumozó
*

« Válasz #4 Dátum: 2009. 09. 26. 10:52:50 Szo »

bejelentést tenni az NHH-nál, ők is kivizsgálják az ügyet, s ha ezt állapítják meg amit mondtak akkor ij, ha mást akkor bünti nekik... persze kávéfőződ egyik esetben sem lesz minden bizonnyal...

hogy lehet bebizonyitani hogy támadás érte ökett és ezért az aznapi nyertes vagy nyertesek nem is nyertek semmit . ?
Naplózva
kovacs1
Moderátor
Aktív Fórumozó

.

« Válasz #5 Dátum: 2009. 09. 26. 14:20:38 Szo »

Ez esetben is ismerni kellene a játékszabályzatot, hisz a nyeremény-sorsolásos játékokra nincs egységes szabályozás. Regisztráció esetén (itt is volt feltehetően, hisz tudták az email címed is) el kell általában fogadni a szabályzatot, ami lehet egyértelműen szabályozza az ilyen eseteket. Ezt nézd meg, addig nincs értelme panaszt tenni.
Naplózva

A szolgáltató van a fogyasztóért, még akkor is, ha ez tartalmaz néha kiszolgáltatottságot. A kiszolgáltatottság csak pozitív erkölcsi feltételek megteremtésével csökkenthető.
asdf
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #6 Dátum: 2009. 09. 26. 14:49:59 Szo »

En ugy gondolom, akkor nyersz, ha kisorsolnak (valoszinuleg itt amugy egy elore kisorsolt idopont utani legelso jatekos a nyero, tehat nem utolag sorsolnak), nem pedig ha kiertesitenek. Ergo vita eseten megmutatjak, hogy kedden 13:22:39 volt kiosztva nyero datumnak, te ennek elotte kuldtel be, ergo nem lehetsz nyertes, es innentol vege is a tortenetnek.
Naplózva
velev

« Válasz #7 Dátum: 2009. 09. 27. 16:58:41 V »

Szia Eve!

Én ugyanígy jártam mint Te! Másfél napig boldog voltam, hogy végre egyszer már mellém áll a szerencse,
és akkor megkaptam az emailt, hogy mégse nyertem!
Hát mitmondjak eléggé ideges és csalódott vagyok!! Nem tudom lehet- e reklamálni valahol,de úgyis nekik lenne igazuk!!
Naplózva
eve

« Válasz #8 Dátum: 2009. 09. 29. 14:23:06 K »

Írtam egy szerintem finom levelet az győri kekszes illetékesnek. Amiben röviden az állt, hogy sérelmezem a történteket, és kellemetlennek érzem, amikor egy nyilvánvalóan nem az én mulasztásom után azzal vigasztalnak, hogy remélik, legközelebb több szerencsém lesz. Kértem, hogy az általuk okozott csalódást enyhísék más módon is. Ugyanis mind a 4 gyerek szereti a kekszeit. Erre ma kaptam választ, amiben ismét leírták hogy történt a hiba, elnézést kértek, majd odabökték, hogy egy hibásan kiküldött üzenet miatt sajnos nem vagyok jogosult a nyereményre. Persze ezt már elkönyveltem pár nappal ezelőtt. Állítólag a marketinges szakembereiknek továbbították a panaszlevelemet. Nem tudom mi lesz az eredmény. Remélem pár karton keksz. Vigyorog
Naplózva
m.evy

« Válasz #9 Dátum: 2009. 09. 30. 16:52:38 Sze »

Szia eve!

Én is ugyanígy jártam, mint te. Szintén 24.-én 08 30 körül küldtem be a kódot, miszerint nyertem. Nagy csalódás volt, amikor másnap megkaptam az e-mail, hogy mégsem én vagyok a szerencsés. Kíváncsi lennék rá, hogy ha rendszerhibájuk volt, akkor mi alapján döntik el, hogy kit illet meg a nyeremény. Rendszerhiba volt ugyebár? Úgy gondolom, hogy kérés nélkül is alapvető dolog lenne valamilyen formában egy vigaszdíj, és ez a legkevesebb!
Naplózva
kovacs1
Moderátor
Aktív Fórumozó

.

« Válasz #10 Dátum: 2009. 09. 30. 18:27:32 Sze »

Szerintem a sorsolásos játékok közjegyző kötelesek, ennek értelmében,  ő fog majd dönteni.
Naplózva

A szolgáltató van a fogyasztóért, még akkor is, ha ez tartalmaz néha kiszolgáltatottságot. A kiszolgáltatottság csak pozitív erkölcsi feltételek megteremtésével csökkenthető.
Wiki

« Válasz #11 Dátum: 2009. 10. 16. 16:13:34 P »

Sziasztok!Én tegnap (2009.10.15) nyertem ezzel a játékkal állítólag egy ipod touchot!Most,hogy olvastam a fórumot kicsit elkeseredtem,hogy valójában nem is fogom megkapni!Eddig még nem értesítettek sem e-mailben sem pedig telefonon!Amint kapok valami értesítést a nyerésről vagy rosszabb esetben a nem nyerésről,azonnal megírom!Már csak várnom kell,elvileg keddig,hogy felvegyék velem a kapcsolatot! Üdv mindenkinek!
Naplózva
titok31
titok
Aktív Fórumozó
*

« Válasz #12 Dátum: 2009. 10. 17. 10:53:52 Szo »

remélem tényleg nyertél .
Naplózva
Captain Crash
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #13 Dátum: 2009. 10. 17. 12:05:03 Szo »

Ha nem nyert, akkor ez a történet már erősen az átverés felé halad...
Naplózva
titok31
titok
Aktív Fórumozó
*

« Válasz #14 Dátum: 2009. 10. 17. 12:08:33 Szo »

egyetértek .
Naplózva
Oldalak: [1] 2   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: