Fogyasztóvédelmi Fórum
2014. 07. 26. 02:04:14 Szo // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Íme a megújulás kezdete! (bővebben: www.panaszfal.com)
Bányai Péter Mihály

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás
Szerző Téma: Ariston hűtő  (Megtekintve 2107 alkalommal)
eper33

Hozzászólások: 2

« Dátum: 2009. 11. 04. 15:31:35 Sze »

Segitséget szeretnék kérni.
3 és fél éves (2006. 05.28-án vásárolt) Ariston hűtőnk nem javitható.
Az ügyfélszolgálatnak irtam, amire ez a válasz érkezett:
"A gyártó cég a készülékre 2 év garanciát és 1 év szavatosságot vállal a törvény által előírt módon.
Az Ön készülékének szavatossági ideje 2009.05.28.-án lejárt,ezért nem áll módunkban a készüléket dímentesen megjavítani."

Kérdésem, hogy lehet-e még tenni valamit. Hosszabb használati időre számitottam.

(Bővebben:
2006. 05.28-án vásároltunk egy Ariston MBM 1822 V típusú hűtőgépet 119 990 forintért. A hűtőgép kifogástalanul működött 2009 júliusáig, amikor egyszercsak nem hűtött tovább. A nyaralásból hazatérve leolvadva találtuk. Szerelőt kellett hívni. A szerelő kikötötte a keret fűtést, a gáz eleresztett, fel kellett töltenie. Körülbelül 1 hét múlva újra hívni kellett a szerelőt, ismét nem hűtött a hűtő. Októberben hívtuk ismét a szerelőt, mert a hűtő túl hűtött, -1 fok volt a hűtőben. Ezután 10 fok körüli hőmérséklet lett a hűtőben és belül a hátsó fal 1-2 cm vastagon jegesedik azóta. A szerelő azt mondta, hogy a hűtő nem javítható, mivel a habbal burkolt részen szökik a gáz a rendszerből.
A hűtő nehezebben, rapszódikusan kapcsol ki, sokáig hűt, valószinűleg több lett a fogyasztása. A mélyhűtőrész alul-felül vizesedik, alul a küszöb rohad. A mélyhűtőajtó körbe vizesedik, a gumiál penészedik.)
hellboy
Global Moderator
Aktív Fórumozó
*****

Hozzászólások: 20.304

A fórum ördöge

WWW
« Válasz #1 Dátum: 2009. 11. 04. 16:56:18 Sze »

sajnos azt kell mondjam nem tudsz tenni semmit, fizetősben kell megjavítanod. tényleg 3 év szavatosság van rá, mint tartós fogyasztási cikk...
Naplózva

"Hiszek benne, hogy az emberek alapvetően jóindulatúak, de azt is tudom, milyen könnyű befolyásolni őket az előítéletek, a gondolkodás módszeres torzítása, az ésszerűsítési kényszer, a "mi jobban tudjuk" -féle elméletek által."         -         "Mindenki tudja, hogy mit kell tenni. Kivéve engem."
asdf
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó
***

Hozzászólások: 5.836

« Válasz #2 Dátum: 2009. 11. 04. 20:19:33 Sze »

Ilyenkor mindig felmerul bennem, anno regen tok jol elvolt az elparologtato a hutoterben, vajon miert kellett azt a boritas moge tenni ahol javithatatlan, ha szivarog? (koltoi kerdes volt)
Sajnos nem tudsz mit tenni, mint ujat vasarolni.
« Utoljára szerkesztve: 2009. 11. 04. 20:22:57 Sze írta asdf » Naplózva
eper33

Hozzászólások: 2

« Válasz #3 Dátum: 2009. 11. 05. 13:27:09 Cs »

Köszönöm a válaszokat!
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás

Ugrás:

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006, Simple Machines
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Impresszum | Linkek
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!