Fogyasztóvédelmi Fórum
2014. 07. 30. 10:03:49 Sze // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Íme a megújulás kezdete! (bővebben: www.panaszfal.com)
Bányai Péter Mihály

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás
Szerző Téma: DRV HELP!!  (Megtekintve 1898 alkalommal)

Hozzászólások: 8

« Dátum: 2010. 02. 03. 18:32:37 Sze »

Mi  a teendő akkor ha
 - a DRV 2009. októberében kiküldött lelevélre miszerint "vízórát kell cserélni a lakásban 2009 december 31-ig" a vízóra csere megtörtént 2009. november 15!!! de!!
- 2010 január közepén felszólítanak írásban hogy cseréljem ki a vízórát!!!
- közben a vízóra leolvasó is látja az új vízórát!!
- kiérkező "vízkommandó" is látja az új vízórát!!
- a barcsi vízmű a megadott telefonszámot nem veszi fel, akinek pedig kötelessége lett volna, lenne, a vízóra leplombálása azaz hitelesítése. Nos ilyenkor mi van??

Mi a teendő ha
- hónapok óta havi egy hetet töltök a barcsi lakásomban a fizetett átalány összeg messze meghaladja a vízfogyasztásomat a túlfizetést milyen jogcímen tartja meg a szolgáltató?? illetve milyen jogcímen nem tájékoztat engem vízdij elszámoláskor a túlfizetés összegéről?? A kiérkezett végszámlákon semmi más nem látszik csak az hogy nem kell befizetnem egy huncut vasat sem.

Mi ketten, a szolgáltató és én jól tudjuk hogy mi a helyzet,  de az erősebb jogán velem mint állampolgárral mindent megtehet mert velem szemben neki vannak jogai!

Vimlatii
hellboy
Global Moderator
*****

Hozzászólások: 20.304

A fórum ördöge

WWW
« Válasz #1 Dátum: 2010. 02. 03. 18:53:24 Sze »

kicserélték a vízórát úgy, hogy utána nem plombálták? papírod van a vízóracseréről, nem? nem követelnek pénzt, mert az általányba beférsz ha jól értettem. akkor mi a gond? illetve a kérdés...

Naplózva

"Hiszek benne, hogy az emberek alapvetően jóindulatúak, de azt is tudom, milyen könnyű befolyásolni őket az előítéletek, a gondolkodás módszeres torzítása, az ésszerűsítési kényszer, a "mi jobban tudjuk" -féle elméletek által."         -         "Mindenki tudja, hogy mit kell tenni. Kivéve engem."

Hozzászólások: 8

« Válasz #2 Dátum: 2010. 02. 03. 19:31:40 Sze »

A vízórát ( társasházi lakás Barcs) a lakó köteles kicserélni. Küldenek egy felszólító levelet hogy mikor jár le a vízóra , majd kiküldik az alkalmazottat aki megbeszéli veled hogy mikorra cseréled le. Ezt követően te lecseréled ők leplombálják! Esetemben ez 2009 novemberében meg is történt. Igen csak hogy ők nem jöttek e megbeszélt időben leplombálni most meg 2010 februárban azt mondják hogy nem cseréltettem ki a vízórát meg sem nézték hogy mi van ( eltekintve a fentiekben írt vízkommandótól és vízóra leolvasótól .. bár ők Vízügyi alkalmazottak vagy nem...??). Nos pletyka színtű információm van arról hogy ez, pl. koléganőm esetében ( ugyanezen társasház ) úgy történt  hogy lement a Vízműhöz ahol kifizette a plombálásért a díjat, majd kezébe nyomták a plombát hogy nyomja rá a vízórára. Nekem viszont,  mivel nem rendszeresen  lakom a lakásban nem volt lehetőségem hogy lemenjek a plombárét, ez eddig  értesítést sem kaptam.  A közös képviselő hívott fel hogy az egész társasház főóráján található  társasház - fogyasztók,  különbözeti vízfogyasztást velem akarják kifizetteni mert nem cseréltem vízórát... vélelmezhetően tavaly az elsők között tettem ezt meg a lakótársak közül. Nos ez a helyzet.

Hozzászólások: 8.244

« Válasz #3 Dátum: 2010. 02. 03. 19:38:26 Sze »

1. ha a drv novemberben kicserélte az órát  - és újabb cserére szóló felszólítást küldött ki januárban ismét - tértis levélben megírni nekik, hogy nézzenek utána a nyilvántartásukban - mert nálad az óracsere már két hónappal ezelőtt megtörtént. Az óracseréről szóló dokumentum másolata a levélhez mellékelve. Ha nem tettek plombát, akkor azonnal jelezni a drv-nek, hogy  akik a kijöttek a vízművek részéről, ezt nem tették meg - persze ezt el sem fogadom teljesítésnek - de ezt neked jobban kell tudnod, hiszen a nem plombált órát lehet manipulálni.

2. Ha mostanság keveset tartózkodsz a lakásban és a jelenlegi számlák az előző év átlagfogyasztása alapján most már magasabbak - még most is korrigáltathatod. De ezt megelőzheted, ha változnak a szokásaid mert sima bejelentés alapján korrekciót kérhetsz azzal, hogy most mondjuk tizede lesz csak a fogyasztásod. De választhatsz olyan opciót is, hogy havonta diktálsz vagy interneten beírod, mit fogyasztasz és ennek alapján állítják ki a számlát.

Hozzászólások: 8

« Válasz #4 Dátum: 2010. 02. 03. 19:53:03 Sze »

Nagyon köszönöm a válaszokat az internetről nem is tudtam!! Avízórát nálunk a lakónak kell beszereltetnie a vízműnek csak a plombát kell ( kellene) rárakni.

Hozzászólások: 8

« Válasz #5 Dátum: 2010. 02. 03. 19:58:47 Sze »

Helboy...  most olvasom ......jó az idézet !!!
hellboy
Global Moderator
*****

Hozzászólások: 20.304

A fórum ördöge

WWW
« Válasz #6 Dátum: 2010. 02. 03. 20:15:10 Sze »

thx. Mosolyog  bár pár percet elgondolkodtam hoyg mire érted, de azt leesett... Kacsint

Hozzászólások: 8.244

« Válasz #7 Dátum: 2010. 02. 04. 09:00:12 Cs »

olyan nincs, hogy kellene - kell - ezt meg el kell intézni, gondolom eddig is megtetted

Hozzászólások: 8

« Válasz #8 Dátum: 2010. 02. 04. 17:13:09 Cs »

NAGYON KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET  !!
MA MEGINT FELHÍVTAM A BARCSI KIRENDELTSÉGET FELVETTÉK !!!!!! ......MAJD  A HÖLGY KÖZÖLTE  VELEM  ( BARCSI TELEFONSZÁM VOLT AZON AZ ÉRTESÍTÉSEN AMIT MÚLT ÉVBEN KÜLDTEK.)  BARCSI KIRENDELTSÉG NEM ILLETÉKES AZ ÜGYBEN .  NAGYON MÉRGES LETTEM MEGINT FELHÍVTAM A VÍZSZÁMLÁN TALÁLHATÓ KÖZPONTI SZÁMOT, ÉS OTT MA EGY HÖLGY VÉGIG HALGATOTT!!!!!!!! CSODA !!!! MERT EDDIG SENKI SEM ,CSAK MONDTÁK A MAGUKÉT!!! PERSZE  NEM ILYEN FELHŐTLEN A DOLOG AZ IGAZ HOGY NEKIK KELL A PLOMBÁT RÁTENNI  DE EZ AZ ÁR TAVALY 1660 FT VOLT( KB)  MOST 8000 FORINTOT KELL  FIZETNEM. ARRA KÉRDÉSRE HOGY MIÉRT NEM MÚLT ÉVBEN JÖTTEK AZ VOLT A VÁLASZ HOGY NEM EGYEZTETTÜNK IDŐPONTOT.....ENNEK TÉNYE A FELSZÓLÍTÁSBAN NEM SZEREPELT....A  LEVÉLBEN SZEREPLŐ BARCSI  SZÁM PEDIG NEM VOLT ELÉRHETŐ (  BÁR HA ELÉRHETŐ LETT VOLNA SEM RÁJUK TARTOZIK..  HM ERRE VARJATOK GOMBOT He? )
 NOS  MIUTÁN SZÓBAN MEGBESZÉLED ....MIUTÁN AZ ÉRTESÍTÉSBEN MEGADOTT TELEFONSZÁMOT HIVOGATOD, MIUTÁN MEGFENYEGETNEK...MÉG TE VAGY A HIBÁS...
.MINDEZEK UTÁN VEGYEK KI EGY NAP SZABADSÁGOT AZÉRT MERT A SZOLGÁLTATÓ CSAK MUNKAIDŐBEN SZOLGÁLTAT( GONDOLOM SAJNÁLJA A 10 % MŰSZAKPÓTLÉKOT A MELÓSOKTÓL ) AZAZ RAKJA FEL A PLOMBÁT. KIDERÜLT AZ IS HOGY TÖBB MIN 30 EZER FT TÚLFIZETÉSEM VAN.... VISSZAADJÁK !! ÉS MOST KÉRJEM EL A KAMATOS  KAMATOT??
titok31
titok

Hozzászólások: 7.580

« Válasz #9 Dátum: 2010. 02. 04. 18:50:01 Cs »

nem viszont örülj anak hogy hogy vissza vizetik a tulfizetésedett .
webshark

Hozzászólások: 939

re-torziós rugó

« Válasz #10 Dátum: 2010. 02. 07. 18:23:44 V »

A kamatot kérd el, tértis levélben, továbbá, hogy te nem minden határidőt betartottál,ők viszont messze nem,  ezért csak a régi plombaárat vagy hajlandó fizetni, mert különben polgári pert indítasz a szolgáltató ellen. Írd meg a becsült telefonköltségeidet, (szorozd meg kettővel azért előbb),a kiesett szabad/munkaidődet, említsd meg a felügyeleti szervek nevét, hogy már felvetted velük a kapcsolatot. Majd csak észbe kapnak.

Különben is, indokolja meg a szolgáltató az 1660 ról, 8000re történő áremelést!!!Miből származik a ez 481% os emelés? A siófoki vezérigazgató prémiuma?He vagy a humánpolitikusé...

Hozzászólások: 8

« Válasz #11 Dátum: 2010. 02. 08. 16:16:40 H »

Nagy tisztelettel köszönöm a jótanácsod. Végig csinálom..... most várom hogy mit lépnek, NEM HAGYOM... TUDOM HOGY IGAZAM VAN,  BÁR TUDOM HOGY AZ IGAZSÁG NEM JOGI KATEGÓRIA, DE AMIT A SZOLGÁLTATÓK AZ EMBERREL MŰVELNEK TÚL MERGY MINDEN HATÁRON. MÉGEGYSZER KÖSZÖNÖM.

Hozzászólások: 8.244

« Válasz #12 Dátum: 2010. 02. 08. 19:52:49 H »

kérlek, ne írj nagybetűkkel, itt kiabálásnak tűnik. Írjál mindent le tértivevényes levélben és ragaszkodj az igazadhoz. 30 napon belül válaszolniuk kell.

Hozzászólások: 8

« Válasz #13 Dátum: 2010. 02. 09. 19:21:11 K »

Elnézést!... nem kiabálásnak szántam.... egyszerűen nagyon rosszul látok. Sanos! Tisztelettel Vimlatii
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás

Ugrás:

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006, Simple Machines
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Impresszum | Linkek
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!