Fogyasztóvédelmi Fórum
2014. 10. 23. 04:00:21 Cs // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Íme a megújulás kezdete! (bővebben: www.panaszfal.com)
Bányai Péter Mihály

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: [1] 2   Le
  Nyomtatás
Szerző Téma: villanyóracsere  (Megtekintve 11331 alkalommal)

Hozzászólások: 5

« Dátum: 2011. 08. 14. 16:27:46 V »

Arra lettem figyelmes, hogy a villanyóra cseréje után az áramfogyasztásom majdnem megduplázódott annak ellenére, hogy a lakásban semmi változás nem történt. Még egy villanyégővel sincs több mint a csere előtt volt. A lakóktól érdeklődtem, náluk ugyanez a helyzet állt elő. Az egyik lakótársam elmondta az áramszolgáltatónál, azt a választ kapta " örüljön, hogy eddig keveset fizetett. Kérjen elszámolószámlát és utána emeltesse meg a fogyasztást, hogy az éves leolvasáskor ne kelljen egy összegben 30-40 ezer forintot fizetnie."
Hát erre magamtól is rájöttem volna, csak azt nem értem melyik villanyóra a hibás? A régi mert lassan ment, immár 5 éve? Mindenkinél?
Az új, mert gyorsabban megy? Mindenkinél?
Talán van valaki aki erre nekem válaszolni tud, vagy hasonló cipőben jár.

A válaszokat előre is köszönöm.

Hozzászólások: 5.836

« Válasz #1 Dátum: 2011. 08. 14. 17:43:54 V »

Kerdes, milyen regi volt a regi orad, de a regi porgosek biza az elonyodre koptak.
De faek egyszerusegu a dolog, az oran rajta van, hogy hany fordulat/led villanas (attol fuggoen, hogy analog vagy digitalis a villanyora) felel meg 1KWh-nak, lekapcsolod az osszes fogyasztot (kismegszakito), majd egyetlen kismegszakitot felkapcsolsz, amin tuti nincs mas fix fogyaszto (huto, standby-os cuccok), bedugsz egy 100-as izzot (ez okozhat nehezsegeket, leven betiltottak), lampa felkapcsol, stopper indit, 5 perc utan meg egy ropke fejszamolast kovetoen valoszinuleg nyugtazni fogod, hogy az ora bizony pontos.
kovacs1
Moderátor
****

Hozzászólások: 2.326

« Válasz #2 Dátum: 2011. 08. 14. 23:47:09 V »

nekem az üzletben 1955-ös gyártású van, ez esetben nem engedem lecserélni Kacsint
Naplózva

A szolgáltató van a fogyasztóért, még akkor is, ha ez tartalmaz néha kiszolgáltatottságot. A kiszolgáltatottság csak pozitív erkölcsi feltételek megteremtésével csökkenthető.
gmkiev

Hozzászólások: 9.543

« Válasz #3 Dátum: 2011. 08. 15. 06:05:37 H »

No, erről viszont nem kérdez senki! Gonosz

Hozzászólások: 5.836

« Válasz #4 Dátum: 2011. 08. 15. 07:42:25 H »

Nincs azzal semmi gond, csak 10 evente hitelesittetni kell. De van egy sanda gyanum, hogy nem 10 eve van ott az az ora.
hellboy
Global Moderator
*****

Hozzászólások: 20.304

A fórum ördöge

WWW
« Válasz #5 Dátum: 2011. 08. 15. 07:56:08 H »

persze hoyg nem... írta is hoyg 55-ös az óra... vihog   de lehet akkor hitelesítették utoljára.... Nevet
Naplózva

"Hiszek benne, hogy az emberek alapvetően jóindulatúak, de azt is tudom, milyen könnyű befolyásolni őket az előítéletek, a gondolkodás módszeres torzítása, az ésszerűsítési kényszer, a "mi jobban tudjuk" -féle elméletek által."         -         "Mindenki tudja, hogy mit kell tenni. Kivéve engem."

Hozzászólások: 5.836

« Válasz #6 Dátum: 2011. 08. 15. 09:15:34 H »

Elvileg 10 evente kell orat cserelni, siman elofordulhatna, hogy nem egy uj orat kapsz, hanem egy hasznaltat, amit a hitelesitesbol hoztak. Persze ez valoszinuleg nem 55-os lesz, mar csak a 220V miatt sem Mosolyog
hellboy
Global Moderator
*****

Hozzászólások: 20.304

A fórum ördöge

WWW
« Válasz #7 Dátum: 2011. 08. 15. 09:23:53 H »

jah, de addig jó Mátyásnak...  bár azt megnézem, hoyg nemfogja engedni kicserélni... vihog

gmkiev

Hozzászólások: 9.543

« Válasz #8 Dátum: 2011. 08. 15. 11:37:33 H »

Napi aktuális. Ma kijött egy ember a villanyosoktól, az óra átírás (fizetéshez) utáni ellenőrzésre. Itt ugyebár az óra állás a lényeg. De ŰŰŰŰŰŰŰ biza azonnal plombát cserlt! Besz**tam a röhögéstől, mert az egyszeri pillantás így egy félórába került, mivel az új plomba egy szoáréan szerelhető darab.
De mivel ez a prosztó egy kurta szót sem szól egy kérdésemre sem, így én is hülyén halok meg mire kelletta plomba csere.

Hozzászólások: 5

« Válasz #9 Dátum: 2011. 08. 17. 14:24:53 Sze »

Én indítottam a fórumot, látom eléggé  eltértek az eredeti kérdéstől, amely az volt, hogy találkozott e már valaki ilyennel.
15 éves volt az óránk, nálunk 15 évenként cserélik mindenféle kérdés nélkül.
Elmentem az ügyfélszolgálatra és elmondtam. Javasolták a hibabejelentőt.
Felhívtam őket, de szerintük zárlatos lehet a vezeték valahol, mert az pörgetheti az órát. Vizsgáltassam felül a hálózatot és ha nem találtak hibát kérvényezzem a villanyóra kivizsgálását. Ha hibás, jóváírják a plusz fogyást, ha nem 30-40 ezer forintomba kerül a vizsgálat. Hát nem kérem.
Valószínű a régi óra mehetett lassabban, ahogy az első hozzászóló írta.
Vagy, a villanyórát is ember csinálta, és amit ember készít az manipulálható.
Itt én be is fejeztem, úgy sem tudok mit tenni. Figyelem a fogyasztásomat és várom, hogy idővel lassuljanak a kerekek, nálam és az összes szomszédomnál.
hgzoli
Moderátor
****

Hozzászólások: 3.900

« Válasz #10 Dátum: 2011. 08. 17. 15:18:50 Sze »

Itt van a válasz, hogyan ellenőrizheted saját magad, ingyen, az óra működését. Nagy a valószínűsége, hogy a régi óra volt lelassulva, nem pedig az új gyorsabb. Ha elvégezted a saját ellenőrzést, akkor érdemes tovább lépni.
Naplózva

Azon jól szórakozom, ha hülyén néznek rám, de azon már kevésbé, ha hülyének néznek.
"Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól." Thomas Alva Edison
Katus

Hozzászólások: 8.244

« Válasz #11 Dátum: 2011. 08. 20. 10:18:12 Szo »

marex - kérdeztél - válaszoltak. Elég?

Hozzászólások: 5

« Válasz #12 Dátum: 2011. 08. 21. 17:35:21 V »

Igaz, hogy sokkal okosabb nem lettem, de elég. Ha csak nálunk állt volna elő ez a helyzet akkor megérteném, hogy esetleg a régi óránk lelassult. De a szomszédoknál is? Minden óra előbb-utóbb lelassul? Hogy bízzon az ember a hitelesített órákban? Hiszen a régi is az volt.
Sok a kérdésem, de az igazi választ úgy sem fogom megkapni.Ezt én továbbra sem értem, csak azt tudom, hogy egyik napról a másikra
szinte megduplázódott a fizetnivalóm annak ellenére, hogy semmi változás nem történt a felhasználás terén.
Köszönöm a válaszokat.

Hozzászólások: 5.836

« Válasz #13 Dátum: 2011. 08. 21. 17:54:18 V »

Szerintem azert tulontul nem meglepo a dolog, hacsak nem csaladi hazas ovezet, akkor a meroket velhetoen egyutt telepitettek a szomszedokeval, egyszerre csereltek, igy nem csoda, hogy egyutt lassultak. Esetleg az is elkepzelheto, hogy most derult feny egy regebben felszerelt ora tipushibajara, ennek okan kicsereltek az osszeset. A hitelesitett orakban pedig bizz nyugodtan, a karodra nem tevedhet, ez a fo szempont (bar nem hitelesitett, az auto sebessegmeroje is csak felfele csalhat, kevesebbet nem mutathat), de a porgos villanyora mukodesi elvebol adodoan a te hasznodra tud csak csalni az ido elorehaladtaval.
Teged egyetlen dolog kell erdekeljen es foglalkoztasson, hogy most, a nemreg felszerelt ora pontosat mutasson. Ha az pontosan mer, akkor nem tobbet fizetsz, hanem annyit, mint amit eddig is kellett volna (amivel pedig eddig kevesebbet fizettel, azt "mi" dobtuk ossze kozosen).

Hozzászólások: 5.836

« Válasz #14 Dátum: 2011. 10. 28. 17:34:36 P »

Minap hallottam a radioban:
Az NFH ellenorzesi akciot hajtott vegre az fogyasztasmerok hitelessegenek kapcsan. Ha jol vettem ki az orszag szamos teruleten ellenoriztek 2010-ben lejart hitelesitesu orakat. Megallapitottak, hogy a 2000 vizsgalt orabol valami 220 darabnak mar lejart a hitelesitese. Mivel az aramszolgaltatok az eljaras soran rendkivul kozremukodoek voltak, szeleskoru adatszolgaltatassal segitettek a hatosag munkajat, sot, ahol megallapitodott, hogy lejart hitelesitesu orak voltak, az eljaras veget meg nem varva intezkedtek az orak haladektalan cserejerol (ezt a hosszu nyalást az nfh szovivoje kovette el). Fentiek miatt birsag kiszabasara nem kerult sor.
Maganvelemenyem: tobb mint 10% b+!
Oldalak: [1] 2   Fel
  Nyomtatás

Ugrás:

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006, Simple Machines
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Impresszum | Linkek
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!