Fogyasztóvédelmi Fórum
2014. 07. 28. 11:18:12 H // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Íme a megújulás kezdete! (bővebben: www.panaszfal.com)
Bányai Péter Mihály

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: OÉTI szám  (Megtekintve 11742 alkalommal)
arwenke

Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2007. 10. 06. 13:14:48 Szo »

Szomszédasszonyom nemrégiben belépett az FLP céghez és aloe vera gélt és egyebeket vásárolt ezerrel. Én meg bóklásztam a GVH honlapján és találtam róluk több birsághatározatot, nem kevés pénzről szóltak (60 milka). Tudtommal az OÉTI számoknak mi, mezei emberek nem tudunk utánanézni, hogy a xxxx számhoz milyen termék tartozik, igy honnan is tudhatnám, hogy az azon a terméken lévő OÉTI engedély valójában hamis, vagy másik termékhez tartozik, vagy esetleg nem is létező szám? Ezt jól tudom, hogy valahol a neten le lehet ellenőrizni azt, ami érdekel?
Naplózva
rage77
Global Moderator
Aktív Fórumozó

Fórum beleugató

« Válasz #1 Dátum: 2007. 10. 06. 17:19:57 Szo »

Kérdés jó, és mivel engem is próbáltak befűzni, engem is érdekel a téma...
Naplózva

arwenke

« Válasz #2 Dátum: 2007. 10. 07. 10:27:58 V »

Azért is érdekel, mert a birsághatározatban olyanok voltak leirva, hogy pl. hamis (nem létező) OÉTI számot irtak a termékre, vagy pl. olyan termék volt, ami nemhogy hü de egészséges lett volna, hanem egészségre kifejezetten ártalmas anyagokat tartalmaz(ott).
Naplózva
arwenke

« Válasz #3 Dátum: 2007. 10. 07. 10:30:19 V »

Bocsika, az elsőben rosszul irtam (hiába, az utolsó feles már nem kellett volna Nevet): nem tudom, hol lehet leellenőrizni a neten az OÉTI számokat, csak kérdezem, hogy más tud-e ilyenről?
Naplózva
rage77
Global Moderator
Aktív Fórumozó

Fórum beleugató

« Válasz #4 Dátum: 2007. 10. 07. 10:47:01 V »

Hol talátad ezeket a határozatokat? Tudsz esetleg linket?
Naplózva

SMáté
Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2007. 10. 07. 20:49:27 V »

A hatóságok feladata, hogy ezeket ellenőrizzék. Én azt mondom, hogy ha biztonságos terméket akarunk venni, azt boltban vegyük, azt jobban lehet ellenőrizni.
Naplózva
rage77
Global Moderator
Aktív Fórumozó

Fórum beleugató

« Válasz #6 Dátum: 2007. 10. 07. 20:58:21 V »

Igen, az ellenőrzés a hatóságok feladata, de azért a fogyasztók védik magukat, és ez így működik (működne) jól. Amúgy szerintem nem lenne baj ezzel a multi level marketing értékesítéssel, ha sokan nem a fogyasztók átverésére mennének rá. Voltam idén tavasszal egy ilyen bemutatón (barátom és egyben osztálytársam kérésére), ahol olyan igazságokat próbáltak ráerőltetni a bemutatott helyzetre, amik nem illettek rá. Ráadásul próbálták igazolni a módszereiket (amolyan hubologista módon), és olyan módszerre hivatkoztak, amiről sokkal többet tudtam náluk, és mikor rákérdeztem a dolgokra, megsértődtek... A másik barátomnak meg nem is engedték végigmondani a kérdéseit...
Hangsúlyozom, nem a FLP volt, valamelyik másik 120 évet ígérő cég...
Naplózva

SMáté
Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2007. 10. 07. 21:12:53 V »

Elvben igazad van, a jogszabály megváltozott, már sokszor nem is kötelező az engedélyszám. Amíg volt se tudhattad, hogy igazi -e...

De mindegy, itt a fogyasztói tudatosság a kipróbált márkák és termékek használatában, az orvosok, gyógyszerészek, szakemberek segítségének, tanácsainak a figyelembevételében, valamint a megfelelő üzlet kiválasztásában rejlik.
Naplózva
rage77
Global Moderator
Aktív Fórumozó

Fórum beleugató

« Válasz #8 Dátum: 2007. 10. 07. 21:22:52 V »

Viszont azt nem tudjuk kiszűrni, ha a cég leír kitalált embereket, akikről azt állítja, hogy orvosok, táplálkozási szakemberek, stb., és szájukba adja, hogy a szernek ilyen-olyan tulajdonsága van. Meg olyan vizsgálati módszert akar rásózni az emberekre, ami arra nem is alkalmas...
Amúgy a GVH valóban elmarasztalta a FLP-ot, mivel olyan gyógyhatást tulajdonított termékeinek, ami nem bizonyított...
Naplózva

arwenke

« Válasz #9 Dátum: 2007. 10. 07. 21:29:51 V »

rage, nem tudtam idetenni a linket, bármennyire is szerettem volna, mert a GVH oldalán most max. tetrist lehet játszani, valami gond van náluk. Addig eljutottam, hogy beirtam a keresőbe, hogy "gyógytermék" és még kidobott jónéhány határozatszámot, csak mikor elkezdtem átnézni, hogy melyik határozat melyik cégről szól, akkor már nem müködött az oldal. Csak azt irta ki mindenhova, hogy "www.gvh.hu" és bárhova klikkeltem, mindig máshova ugrott  Nevet Nevet de amúgy érdemes lenne átolvasgatni, én találtam ott két 60 milkás határozatot a múltkor, az egyik 23 oldalas volt (de a másik se volt rövidebb). Egész pontosan február-március körül olvastam, de még biztosan meg lehet találni (régi határozatok is ott vannak).
A szomszédasszonyom elcipelt egy ilyen bemutatóra, ahol orvosok mondták, hogy ezek mennyire jó szerek... nem vettem belőle (főleg, miután elolvastam az egyik határozatot).
Máté, az emberek igyekeznek (biztos nem csak én) elkerülni a gyógyszereket és a természetből vett szerekkel kezelni a szeretteiket. Gyógyszergyárban dolgozom, de inkább (ha nem véresen komoly a dolog) homeopátiás szert használok, vagy valamilyen gyógynövényt. Természetesen vannak olyan hasonló cégek, amelyiknek biztos hogy jó egy-két szerük, és ezeket kár lenne nem használni. De ha már használom, akkor szeretném azt gondolni, hogy most biztos nem ártok a családomnak.
Naplózva
arwenke

« Válasz #10 Dátum: 2007. 10. 07. 21:32:25 V »

még ha csak annyi lett volna a határozatban, hogy olyan gyógyhatást tulajdonitott a termékeinek, ami nem bizonyitott...
Naplózva
rage77
Global Moderator
Aktív Fórumozó

Fórum beleugató

« Válasz #11 Dátum: 2007. 10. 07. 21:40:49 V »

Jelentem, közben megtaláltam 1-2 határozatot, én is olvastam a 60 gurigát.

Egy cseppet értek a gyógyszerekhez-vegyszerekhez, én sem szedek gyógyszert orrba-szájba (de ha semmi bajom, homeopátiás szert sem), viszont nem vélem úgy, hogy a természetes dolgok egyérteműen jobbak. Nem védem a gyógyszeripart, mert a nyugati orvoslás gyógyszerfüggővé tette a társadalmat a gyógyszeripari lobby hatására, viszont a természetes szerek sem egyértelműen jobbak. Hál' Istennek, egyre többen (orvosok, tudósok) mondják, hogy a keleti és a nyugati orvoslást együtt kell használni, külön-külön mindkettő csak fél megoldás...
Naplózva

creeper

« Válasz #12 Dátum: 2007. 10. 07. 21:43:57 V »

Ha a termékek nem hozzák a megfelelő hatást, hogy lehet az, hogy az FLP 10 éves magyarországi jelenléte óta a forgalom hónapról hónapra, és évről évre egyre növekszik?
Naplózva
Attisch
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

a békéltető

« Válasz #13 Dátum: 2007. 10. 07. 22:08:27 V »

creeper: hallottál már a placebo hatásról?
Naplózva

"Egyáltalán, SEMMILYEN információról NE tételezd fel hogy pontos vagy naprakész. Az új technológiák lehetővé teszik bárkinek, hogy publikáljon, de az ezzel járó felelősséget még nem tanulta meg mindenki."
rage77
Global Moderator
Aktív Fórumozó

Fórum beleugató

« Válasz #14 Dátum: 2007. 10. 07. 22:26:01 V »

Lehet, hogy nem, ezért az egyik kedvenc, dokumentált példámat (ide is) leírom, terméknév nélkül. Először is: placebo: az a készítmény, ami hatóanyagot nem tartalmaz. Gyógyszerkísérletekben rendszeresen mérik: sem a beteg, sem az orvos nem tudja, hogy a készítményt, amit alkalmaznak tartalmaz-e hatóanyagot. Van olyan morfin-származék fájdalomcsillapító, amelynél a placebo-hatás közel 50%, azaz azok közül, akik hatóanyag nélküli szert kaptak (sóoldat) a felük úgy érezte, hogy hatásos volt, csökkentek/meszűntek a fájdalmaik. Én azt vallom, hogy bármely terápiánál a legfontosabb az, hogy higgyünk abban, hogy hatásos, és akkor sokkal hatékonyabb lesz, mintha nem hiszünk benne...
Viszont a fogyasztó tudatos megtévesztése (az, hogy szándékosan olyan hatásokat tulajdonítunk a szernek, amit a nemzetközileg elfogadott módszerekkel nem lehet bizonyítani) teljesen más tészta, az már büntetőjogi kategória...
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 4   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: