Fogyasztóvédelmi Fórum
2018. 05. 21. 17:32:00 H // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: HIRDETÉSSZERVEZŐKET KERES A hamarosan ismét megjelenő  Ország-világ Magazin  ÉS HONLAP-CSALÁDJA: panaszfal.hu; civilia.hu; orszag-vilag.hu;
letkerdesonline.hu
Jelentkezés rövid fényképes bemutatkozólevéllel:    pbanyai@gmail.com

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás
Szerző Téma: Ülőgarnitúra  (Megtekintve 26933 alkalommal)

Hozzászólások: 6

« Dátum: 2012. 04. 17. 09:39:33 K »

Sziasztok! 2011 májusában egy Székesfehérvári cég kiállításán megtetszett egy 3-2-1 ülőgarnitúra,az eladó szóbeli tájékoztatója szerint nem textilbőr hanem daráltbőr bevonattal készült,az ágyrész megfelel az én 115 kg sujomnak is a mindennapos alvásra és 5 év jótállást vállalnak a termékre, megrendeltük az ülőgarnitúrát,kiszállítás után fizettük az árat utánna kaptuk meg a papírokat,a jótállási papíron 1 év garancia szerepelt, ezt szóvátettük a szállítónak aki kézzel ráírta a jótállási jegyre 3+2 év jótállás,és aláírta. 1 hónap elteltével szorulni kezdett a kihúzható ágyrész, elővettük a jótállási jegyet és akkor jöttünk rá a hátoldalán van egy tájékoztató a vendégágy és az ágynemütartó használatáról és a huzat az textilbőr,eladót értesítettem a panaszomról, kértem a bútor elszállítását a vételár visszafizetését mert megtévesztettek a vásárláskor a bevonó anyag tipusáról és az ágy mindennapos használatáról, választ nam kaptam 25 nap múlva telefonált a szállító,hogy jött megnézni az ágyat, jegyzőkönyvet felvette,szerintük javítható, mi ráírtuk kérjük vissza az árát, eltelt 25 nap,nem vállaszolt, teefonos megkeresésemre annyit mondott,csak javítják a bútort.
A Székesfehérvári FVH.-felé megtettem a panaszom, nyilatkozott az eladó és én is a történtekről!
A FVH határozata:Elmarasztalta az eladót mert a jegyzőkönyvre nem írták rá a kifogás rendezésének módját,ezt pótolnia kell 15 napon belül!
Amit nagyon nem értek!!: A FVH elfogadta az eladótól,hogy levélben válaszolt a reklamáló levelemre,természetesen nem kaptam levelet!!
És amit SZégyennek tartok elfogadta az indoklást,hogy a használati útmutató, miszerint,, a vendégágyat és az ágynemütartót két kézzel müködtessük"
a 2-es részre vonatkozik,AZ A VENDÉGÁGY!!  ennek mérete 100x50 cm. és 5-10 fokban dől hátrafelé,A 3-as részben részben található,kihúzható ágyra ezek szerint nem kell útmutató ,sineken,görgökön és emelő-tartó kereteken áll,ezek szerint az nem sérülhet,csak az ágynemütartó ami nincs kapcsolatban a 2-es ülőgarnitúrával,csak ki kell húzni és visszatolni!
Eladó a megtévesztést és az 5 év garanciát is tagadja, és hivatal ellentmondásra hivatkozva elfogadja!?
Csakhogy más is járt így ezzel a céggel, őt is megtévesztették a darált bőrrel,és az 5 év garanciával, kérni fogom a hivatalt,hogy kérjék be a  3-ik fél nyilatkozatát,a fellebbezésben mellékelni fogom az ő jótállási jegyét,szintén kézzel van ráírva a szállító által a 3+2 év jóttálás,
Bocs a tömör szövegért,szerintetek be tudom bizonyítani,hogy átvertek?
« Utoljára szerkesztve: 2012. 04. 17. 10:27:07 K írta rage77 » Naplózva
hellboy
Global Moderator
*****

Hozzászólások: 20.304

A fórum ördöge

WWW
« Válasz #1 Dátum: 2012. 04. 17. 10:25:43 K »

először is FVH nincs NFH van, nemzeti fogyasztóvédelmi hatóság. azt kell mondjam, hoyg sokszor mindegy is mert nem mindig állnak a helyzet magaslatán. itt viszont ha elfogadták a gyártó, eladó magyarázatát amit levélben küldött az valszeg tértis volt, mert mást nem fogadhattak volna el, mert nem lett volna bizonyított a kézbesítése. amit elmulasztottak , azért szankcionálták is. ez lejön az írásodból. az, hoyg mennyi jótállást adtak szóban, meghoyg a szállító kézzel ráírt valamit amit alá is írt az teljesen irreleváns, mert bárki odaírhatta volna, a szó meg elszáll. sajnos az a készpénz ami nyomtatott betűkkel le van írva, pecsételve vásárlási dátummal szignálva-hitelesítve. sajnos azt te nehezen, szerintem lehetetlen, hoyg bizonyíts az 5 évet. talán ha van valami szórólap, vagy netes írás, amit letudtál menteni, lehetne egy perben hivatkozni arra.

amúgy én nem tudom mi a különbség a textilbőr, és a daráltbőr között minőségben és árban, csak azt tudom, hoyg nekünk előbbi van, s már lassan 6 éve megvan ha jól emlékszem, ráadásul vajszínű tehát elég kényes, és semmi baja. igaz nem alszunk rajta. Mosolyog

a leírásnak meg van egyfajta kötelező megléte, minthoyg pl magyarul kötelező a termék mellett lenni, de annak hosszára, tartalmára nincs előírás, és valljuk be, az azért elég vad elképzelés, hoyg mindenhez kellene részletes útmutató, mert vannak dolgok amik a faék egyszerűségével vetekszenek.

tehát az NFH bejelentésre mindig is vizsgálódni fog, de csak az elkövetett jogszabályi sértéseket keresi, s ha talál, azt kivizsgálva szankcionál. ez itt megtörtén a benyújtott adatok tükrében.
Naplózva

"Hiszek benne, hogy az emberek alapvetően jóindulatúak, de azt is tudom, milyen könnyű befolyásolni őket az előítéletek, a gondolkodás módszeres torzítása, az ésszerűsítési kényszer, a "mi jobban tudjuk" -féle elméletek által."         -         "Mindenki tudja, hogy mit kell tenni. Kivéve engem."

Hozzászólások: 6

« Válasz #2 Dátum: 2012. 04. 17. 14:31:53 K »

Kösz a reagálást hellboy! Ha tértisen adta volna föl a levelet meg kellet volna kapnom és aláírnom,hogy átvettem.
Ha a vásáron lett volna leírás arról, hogy vendégágy-textilbőr és csak 1 év a garancia akkor meg sem rendelem, főleg nem a lakhelyemtől 200 km-re lévő gyártótól!
Az igért 5 év garancia más vásárlónak a jótállásán is ugyanúgy szetepel kézzel ráírva, tudom,hogy kevés a bíróságon 4 személy fogja tanusítani az igért 5 év garanciát.

Hozzászólások: 6

« Válasz #3 Dátum: 2012. 04. 19. 09:35:12 Cs »

Mai napon felhívtam az NFH ügyintézőt az ügyemben és azt mondta a Kft nem mutatott be igazolást a levélről és nem is írja ezt elő jogszabály!

Szerintetek? Palimadárnak néznek? He

Hozzászólások: 6

« Válasz #4 Dátum: 2012. 04. 19. 09:40:13 Cs »

Szankciót azért kapott mert a jegyzőkönyvön nem töltötte ki a kifogás rendezésének módját, csak szóban tájékoztatott, ezért jogsértést követett el.

Hozzászólások: 9.543

« Válasz #5 Dátum: 2012. 04. 19. 12:45:09 Cs »

Nincs sok tapasztalatom fogyivédelmi ügyekben. De úgy látom és valaki cáfoljon ha (mer).  Gonosz
Tehát eleve problémás a jótállási jegy illetve a használati utasítás tájékoztató hatása, mivelhogy a fogyi csak a megvásárlás után tanulmányozhatja alaposan. Persze lehetnek kivételek.
Magam részéről soha nem vennék vásári terméket un. kiállítási darabot.
Nekem nem írhatná oda kézzel jóskapista a jótállási időt.
Ha eledó lennék én is cáfolnám a vásárban elhengzottakat.
De vevő oldalról azt tanácsolom, hogy azért csak menj el egy ügyvédhez.
hellboy
Global Moderator
*****

Hozzászólások: 20.304

A fórum ördöge

WWW
« Válasz #6 Dátum: 2012. 04. 19. 14:46:02 Cs »

Szerintetek? Palimadárnak néznek? He

válaszadási kötelezettséget érdemileg kell megtenni. márpedig ha nincs nyoma, nem bizonyított... ha nem tértis, akkor bizony nincs nyoma hoyg van válasz... írhatta azt a levelet akkor az NFH-s munkatárs jelenlétében is... erre is utaltam mikor írtam, hoyg néha nincsenek a helyzet magaslatán...

Hozzászólások: 9.543

« Válasz #7 Dátum: 2012. 04. 19. 17:05:24 Cs »

Ne szépíts! A legaján vannak!
Persze a magalatnak! (nehogy baj legyen) Gonosz Gonosz

Hozzászólások: 6

« Válasz #8 Dátum: 2012. 06. 18. 14:10:05 H »

Sziasztok! megkaptam a Főigazgatóság másodfokú határozatát! 1 érdekesség:panaszos levél postai feladása 2011.10.25-én, átvétele 11.04-én, megválaszolása 10.29-én?? nem kötelezheti az NFH a céget a válaszlevél tértis igazolására és elfogadja azt,hogy 5 nappal a készhezvétel előtt már meg is válaszolja azt! Szóval ennyit a Fogyaszóvédelemről ,Szégyen!!!

Hozzászólások: 9.543

« Válasz #9 Dátum: 2012. 06. 18. 14:30:35 H »

Az!
leokad

Hozzászólások: 1.416

« Válasz #10 Dátum: 2012. 06. 23. 16:12:31 Szo »

Az!
És itt jön a kedvenc kérdésem: van-e egyáltalán fogyasztóvédelem Magyarországon a XXI. században?  Meglepődött

Leopold voltam
Naplózva

Az, hogy történetesen igazad van, többnyire nem számít.

Hozzászólások: 9.543

« Válasz #11 Dátum: 2012. 06. 24. 18:32:58 V »

Jő a kedvenc válaszom: NINCS
Sz@r bugyogtatás az van, de a klasszikus kermi megszünte óta fogyivédés nincs.
Ja de nagy megszólalások, meg "euzások" vannak!

Hozzászólások: 6

« Válasz #12 Dátum: 2013. 06. 29. 16:30:34 Szo »

Sziasztok! Kettő év eltelt a vásárlás óta, túl vagyok 2 szakértőn, rövidesen következik a 6 tárgyalás,jól haladunk  Mosolyog  Mosolyog Hááát
Katus

Hozzászólások: 8.244

« Válasz #13 Dátum: 2013. 06. 29. 20:56:15 Szo »

őszinte részvétem - borzasztó
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás

Ugrás:

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Impresszum | Linkek
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!