Fogyasztóvédelmi Fórum
2018. 05. 21. 17:32:00 H // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: HIRDETÉSSZERVEZŐKET KERES A hamarosan ismét megjelenő  Ország-világ Magazin  ÉS HONLAP-CSALÁDJA: panaszfal.hu; civilia.hu; orszag-vilag.hu;
letkerdesonline.hu
Jelentkezés rövid fényképes bemutatkozólevéllel:    pbanyai@gmail.com

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ülőgarnitúra  (Megtekintve 26933 alkalommal)
litergaz

Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2012. 04. 17. 09:39:33 K »

Sziasztok! 2011 májusában egy Székesfehérvári cég kiállításán megtetszett egy 3-2-1 ülőgarnitúra,az eladó szóbeli tájékoztatója szerint nem textilbőr hanem daráltbőr bevonattal készült,az ágyrész megfelel az én 115 kg sujomnak is a mindennapos alvásra és 5 év jótállást vállalnak a termékre, megrendeltük az ülőgarnitúrát,kiszállítás után fizettük az árat utánna kaptuk meg a papírokat,a jótállási papíron 1 év garancia szerepelt, ezt szóvátettük a szállítónak aki kézzel ráírta a jótállási jegyre 3+2 év jótállás,és aláírta. 1 hónap elteltével szorulni kezdett a kihúzható ágyrész, elővettük a jótállási jegyet és akkor jöttünk rá a hátoldalán van egy tájékoztató a vendégágy és az ágynemütartó használatáról és a huzat az textilbőr,eladót értesítettem a panaszomról, kértem a bútor elszállítását a vételár visszafizetését mert megtévesztettek a vásárláskor a bevonó anyag tipusáról és az ágy mindennapos használatáról, választ nam kaptam 25 nap múlva telefonált a szállító,hogy jött megnézni az ágyat, jegyzőkönyvet felvette,szerintük javítható, mi ráírtuk kérjük vissza az árát, eltelt 25 nap,nem vállaszolt, teefonos megkeresésemre annyit mondott,csak javítják a bútort.
A Székesfehérvári FVH.-felé megtettem a panaszom, nyilatkozott az eladó és én is a történtekről!
A FVH határozata:Elmarasztalta az eladót mert a jegyzőkönyvre nem írták rá a kifogás rendezésének módját,ezt pótolnia kell 15 napon belül!
Amit nagyon nem értek!!: A FVH elfogadta az eladótól,hogy levélben válaszolt a reklamáló levelemre,természetesen nem kaptam levelet!!
És amit SZégyennek tartok elfogadta az indoklást,hogy a használati útmutató, miszerint,, a vendégágyat és az ágynemütartót két kézzel müködtessük"
a 2-es részre vonatkozik,AZ A VENDÉGÁGY!!  ennek mérete 100x50 cm. és 5-10 fokban dől hátrafelé,A 3-as részben részben található,kihúzható ágyra ezek szerint nem kell útmutató ,sineken,görgökön és emelő-tartó kereteken áll,ezek szerint az nem sérülhet,csak az ágynemütartó ami nincs kapcsolatban a 2-es ülőgarnitúrával,csak ki kell húzni és visszatolni!
Eladó a megtévesztést és az 5 év garanciát is tagadja, és hivatal ellentmondásra hivatkozva elfogadja!?
Csakhogy más is járt így ezzel a céggel, őt is megtévesztették a darált bőrrel,és az 5 év garanciával, kérni fogom a hivatalt,hogy kérjék be a  3-ik fél nyilatkozatát,a fellebbezésben mellékelni fogom az ő jótállási jegyét,szintén kézzel van ráírva a szállító által a 3+2 év jóttálás,
Bocs a tömör szövegért,szerintetek be tudom bizonyítani,hogy átvertek?
« Utoljára szerkesztve: 2012. 04. 17. 10:27:07 K írta rage77 » Naplózva
hellboy
Global Moderator
Aktív Fórumozó

A fórum ördöge

« Válasz #1 Dátum: 2012. 04. 17. 10:25:43 K »

először is FVH nincs NFH van, nemzeti fogyasztóvédelmi hatóság. azt kell mondjam, hoyg sokszor mindegy is mert nem mindig állnak a helyzet magaslatán. itt viszont ha elfogadták a gyártó, eladó magyarázatát amit levélben küldött az valszeg tértis volt, mert mást nem fogadhattak volna el, mert nem lett volna bizonyított a kézbesítése. amit elmulasztottak , azért szankcionálták is. ez lejön az írásodból. az, hoyg mennyi jótállást adtak szóban, meghoyg a szállító kézzel ráírt valamit amit alá is írt az teljesen irreleváns, mert bárki odaírhatta volna, a szó meg elszáll. sajnos az a készpénz ami nyomtatott betűkkel le van írva, pecsételve vásárlási dátummal szignálva-hitelesítve. sajnos azt te nehezen, szerintem lehetetlen, hoyg bizonyíts az 5 évet. talán ha van valami szórólap, vagy netes írás, amit letudtál menteni, lehetne egy perben hivatkozni arra.

amúgy én nem tudom mi a különbség a textilbőr, és a daráltbőr között minőségben és árban, csak azt tudom, hoyg nekünk előbbi van, s már lassan 6 éve megvan ha jól emlékszem, ráadásul vajszínű tehát elég kényes, és semmi baja. igaz nem alszunk rajta. Mosolyog 

a leírásnak meg van egyfajta kötelező megléte, minthoyg pl magyarul kötelező a termék mellett lenni, de annak hosszára, tartalmára nincs előírás, és valljuk be, az azért elég vad elképzelés, hoyg mindenhez kellene részletes útmutató, mert vannak dolgok amik a faék egyszerűségével vetekszenek.

tehát az NFH bejelentésre mindig is vizsgálódni fog, de csak az elkövetett jogszabályi sértéseket keresi, s ha talál, azt kivizsgálva szankcionál. ez itt megtörtén a benyújtott adatok tükrében.
Naplózva

"Hiszek benne, hogy az emberek alapvetően jóindulatúak, de azt is tudom, milyen könnyű befolyásolni őket az előítéletek, a gondolkodás módszeres torzítása, az ésszerűsítési kényszer, a "mi jobban tudjuk" -féle elméletek által."         -         "Mindenki tudja, hogy mit kell tenni. Kivéve engem."
litergaz

« Válasz #2 Dátum: 2012. 04. 17. 14:31:53 K »

Kösz a reagálást hellboy! Ha tértisen adta volna föl a levelet meg kellet volna kapnom és aláírnom,hogy átvettem.
Ha a vásáron lett volna leírás arról, hogy vendégágy-textilbőr és csak 1 év a garancia akkor meg sem rendelem, főleg nem a lakhelyemtől 200 km-re lévő gyártótól!
Az igért 5 év garancia más vásárlónak a jótállásán is ugyanúgy szetepel kézzel ráírva, tudom,hogy kevés a bíróságon 4 személy fogja tanusítani az igért 5 év garanciát.
Naplózva
litergaz

« Válasz #3 Dátum: 2012. 04. 19. 09:35:12 Cs »

Mai napon felhívtam az NFH ügyintézőt az ügyemben és azt mondta a Kft nem mutatott be igazolást a levélről és nem is írja ezt elő jogszabály!

Szerintetek? Palimadárnak néznek? He
Naplózva
litergaz

« Válasz #4 Dátum: 2012. 04. 19. 09:40:13 Cs »

Szankciót azért kapott mert a jegyzőkönyvön nem töltötte ki a kifogás rendezésének módját, csak szóban tájékoztatott, ezért jogsértést követett el.
Naplózva
gmkiev
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #5 Dátum: 2012. 04. 19. 12:45:09 Cs »

Nincs sok tapasztalatom fogyivédelmi ügyekben. De úgy látom és valaki cáfoljon ha (mer).  Gonosz
Tehát eleve problémás a jótállási jegy illetve a használati utasítás tájékoztató hatása, mivelhogy a fogyi csak a megvásárlás után tanulmányozhatja alaposan. Persze lehetnek kivételek.
Magam részéről soha nem vennék vásári terméket un. kiállítási darabot.
Nekem nem írhatná oda kézzel jóskapista a jótállási időt.
Ha eledó lennék én is cáfolnám a vásárban elhengzottakat.
De vevő oldalról azt tanácsolom, hogy azért csak menj el egy ügyvédhez.
Naplózva
hellboy
Global Moderator
Aktív Fórumozó

A fórum ördöge

« Válasz #6 Dátum: 2012. 04. 19. 14:46:02 Cs »

Mai napon felhívtam az NFH ügyintézőt az ügyemben és azt mondta a Kft nem mutatott be igazolást a levélről és nem is írja ezt elő jogszabály!

Szerintetek? Palimadárnak néznek? He

válaszadási kötelezettséget érdemileg kell megtenni. márpedig ha nincs nyoma, nem bizonyított... ha nem tértis, akkor bizony nincs nyoma hoyg van válasz... írhatta azt a levelet akkor az NFH-s munkatárs jelenlétében is... erre is utaltam mikor írtam, hoyg néha nincsenek a helyzet magaslatán...
Naplózva

"Hiszek benne, hogy az emberek alapvetően jóindulatúak, de azt is tudom, milyen könnyű befolyásolni őket az előítéletek, a gondolkodás módszeres torzítása, az ésszerűsítési kényszer, a "mi jobban tudjuk" -féle elméletek által."         -         "Mindenki tudja, hogy mit kell tenni. Kivéve engem."
gmkiev
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #7 Dátum: 2012. 04. 19. 17:05:24 Cs »

Ne szépíts! A legaján vannak!
Persze a magalatnak! (nehogy baj legyen) Gonosz Gonosz
Naplózva
litergaz

« Válasz #8 Dátum: 2012. 06. 18. 14:10:05 H »

Sziasztok! megkaptam a Főigazgatóság másodfokú határozatát! 1 érdekesség:panaszos levél postai feladása 2011.10.25-én, átvétele 11.04-én, megválaszolása 10.29-én?? nem kötelezheti az NFH a céget a válaszlevél tértis igazolására és elfogadja azt,hogy 5 nappal a készhezvétel előtt már meg is válaszolja azt! Szóval ennyit a Fogyaszóvédelemről ,Szégyen!!!
Naplózva
gmkiev
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #9 Dátum: 2012. 06. 18. 14:30:35 H »

Sziasztok! megkaptam a Főigazgatóság másodfokú határozatát! 1 érdekesség:panaszos levél postai feladása 2011.10.25-én, átvétele 11.04-én, megválaszolása 10.29-én?? nem kötelezheti az NFH a céget a válaszlevél tértis igazolására és elfogadja azt,hogy 5 nappal a készhezvétel előtt már meg is válaszolja azt! Szóval ennyit a Fogyaszóvédelemről ,Szégyen!!!

Az!
Naplózva
leokad
Aktív Fórumozó
*

« Válasz #10 Dátum: 2012. 06. 23. 16:12:31 Szo »

Az!
És itt jön a kedvenc kérdésem: van-e egyáltalán fogyasztóvédelem Magyarországon a XXI. században?  Meglepődött

Leopold voltam
Naplózva

Az, hogy történetesen igazad van, többnyire nem számít.
gmkiev
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #11 Dátum: 2012. 06. 24. 18:32:58 V »

Jő a kedvenc válaszom: NINCS
Sz@r bugyogtatás az van, de a klasszikus kermi megszünte óta fogyivédés nincs.
Ja de nagy megszólalások, meg "euzások" vannak!
Naplózva
litergaz

« Válasz #12 Dátum: 2013. 06. 29. 16:30:34 Szo »

Sziasztok! Kettő év eltelt a vásárlás óta, túl vagyok 2 szakértőn, rövidesen következik a 6 tárgyalás,jól haladunk  Mosolyog  Mosolyog Hááát
Naplózva
Katus
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #13 Dátum: 2013. 06. 29. 20:56:15 Szo »

őszinte részvétem - borzasztó
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: