Fogyasztóvédelmi Fórum
2018. 05. 21. 17:40:04 H // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: HIRDETÉSSZERVEZŐKET KERES A hamarosan ismét megjelenő  Ország-világ Magazin  ÉS HONLAP-CSALÁDJA: panaszfal.hu; civilia.hu; orszag-vilag.hu;
letkerdesonline.hu
Jelentkezés rövid fényképes bemutatkozólevéllel:    pbanyai@gmail.com

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MenDan üdülöjog  (Megtekintve 27091 alkalommal)
Leslie54

Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2013. 02. 15. 19:11:53 P »

2007-ben vásárolt MenDan apartman üdülési jogunk eddig gond nélkül működött. Most új tulajdonos és üzemeltető van, ezért nem engedélyezik tovább a wellness használatát, csak külön díj ellenében! Mi akkor megvásároltuk külön szerződéssel  + pénzért, így a szerződés szerint díjtalan használatot biztosítottak a teljes futamidőre! Ezt most egyoldalúan megszüntették, de elvárják a fenntartási díj befizetését annak ellenére, hogy nem biztosítanak wellness lehetőséget. Kb. 100 ilyen szerződést kötöttek kezdetben, mikor még csak épülőben volt az apartmanház. Mi azokkal a feltételekkel és kötelezettségekkel írtuk alá a szerződést, így ragaszkodunk továbbiakban is ehhez. Ha ezt nem tartják be, akkor semmis a szerződés és kérjük vissza az egész üdülési jog árát! Jelenleg már pereskedik a tulajdonos és a bank egymással, de minket bérlőket ezzel miért sújtanak?  Dühös
Állítólag alakult egy pertársaság is az ügyfelek érdekei védelmére, de elég rejtélyes az ügyvédi iroda kiléte, nem lehet velük kapcsolatba lépni. Ha valaki tud az ügyben valami segítséget, eredményt, kérem tájékoztasson! Köszönettel: zabo_laszlo kukac freemail.hu  Mosolyog
Naplózva
Leslie54

« Válasz #1 Dátum: 2013. 03. 31. 20:25:34 V »

Ahogy elnézem, nem sokan reagálnak a panaszomra. Pedig sok egyéb oldalon olvasom, hogy ez nagyon sok ember problémája, nem csak ez enyém! Ezek az üdülési jogok sokunk életét keserítették már meg!  Szomorú
Naplózva
rage77
Global Moderator
Aktív Fórumozó

Fórum beleugató

« Válasz #2 Dátum: 2013. 03. 31. 20:29:53 V »

Nem muszáj neked egy bármilyen pertársaságba belépni, saját ügyvédet is fogadhatsz, akivel megindítjátok a pert. Ezt a helyzetet valószínűleg csak peres úton fogod tudni megoldani.
Naplózva

kovacs1
Moderátor
Aktív Fórumozó

.

« Válasz #3 Dátum: 2013. 04. 01. 09:43:26 H »

A tulajdoni lapra rá lett vezetve az üdülési jog? Ha nem, az esetben nehéz ügy lesz. Mindenkinek tanácsolom, aki üdülési jogot vásárol, hogy győződjön meg a tulajdoni lap bejegyzésről. A konkrét esetben szerintem a jogok, és a kötelezettségek csak együtt működhetnek.
Naplózva

A szolgáltató van a fogyasztóért, még akkor is, ha ez tartalmaz néha kiszolgáltatottságot. A kiszolgáltatottság csak pozitív erkölcsi feltételek megteremtésével csökkenthető.
hellboy
Global Moderator
Aktív Fórumozó

A fórum ördöge

« Válasz #4 Dátum: 2013. 04. 02. 07:52:30 K »

továbbá, ha az eredeti szerződést felrúgják ezzel, akkor azzal a nappal ahogy az megszűnik, csak az időarányos része illet meg ami visszamarad, nem az egész...
Naplózva

"Hiszek benne, hogy az emberek alapvetően jóindulatúak, de azt is tudom, milyen könnyű befolyásolni őket az előítéletek, a gondolkodás módszeres torzítása, az ésszerűsítési kényszer, a "mi jobban tudjuk" -féle elméletek által."         -         "Mindenki tudja, hogy mit kell tenni. Kivéve engem."
Leslie54

« Válasz #5 Dátum: 2013. 04. 02. 16:34:48 K »

Itt nincs semmi tulajdoni lap bejegyzés, csak szerződés van. Nekünk csak az üdülésre lenne jogunk, tulajdont nem szerzünk, ez benne is van a szerződésben.
Igaz hogy egyedül is indíthatunk pert, de mivel sokan vagyunk, így eredményesebb lehet, ha összefogunk.
A szerződés szerint 99 évre szól, ebből eltelt 6 év, akkor még időarányosan is jár vissza jócskán!  Mosolyog
Naplózva
hellboy
Global Moderator
Aktív Fórumozó

A fórum ördöge

« Válasz #6 Dátum: 2013. 04. 02. 16:53:11 K »

Itt nincs semmi tulajdoni lap bejegyzés, csak szerződés van. Nekünk csak az üdülésre lenne jogunk, tulajdont nem szerzünk, ez benne is van a szerződésben.
Igaz hogy egyedül is indíthatunk pert, de mivel sokan vagyunk, így eredményesebb lehet, ha összefogunk.
A szerződés szerint 99 évre szól, ebből eltelt 6 év, akkor még időarányosan is jár vissza jócskán!  Mosolyog

nemtudom, de szerintem nem arra gondolt kovacs1, hoyg te tulajdnojogot szerzel rajta, hanem az ingatlan tulajdonosának aki birtokolja a házat, annak van e bejegyzése arra vonatkozólag, hoyg értékesíthet üdülési jogot rá...  de azt lehet én beszélek hülyeséget... Mosolyog
Naplózva

"Hiszek benne, hogy az emberek alapvetően jóindulatúak, de azt is tudom, milyen könnyű befolyásolni őket az előítéletek, a gondolkodás módszeres torzítása, az ésszerűsítési kényszer, a "mi jobban tudjuk" -féle elméletek által."         -         "Mindenki tudja, hogy mit kell tenni. Kivéve engem."
kovacs1
Moderátor
Aktív Fórumozó

.

« Válasz #7 Dátum: 2013. 04. 02. 18:59:04 K »

Igen, pontosan erre gondolok, ennek nincs köze a tulajdonhoz. Az üdülési jog a bejegyzés esetén egyoldalúan-visszavonhatatlan jog. Ha volt a panaszosnak ügyvéd a lebonyolításban, szerződéskötésben, az esetben nagy hibát követett el.
Naplózva

A szolgáltató van a fogyasztóért, még akkor is, ha ez tartalmaz néha kiszolgáltatottságot. A kiszolgáltatottság csak pozitív erkölcsi feltételek megteremtésével csökkenthető.
hellboy
Global Moderator
Aktív Fórumozó

A fórum ördöge

« Válasz #8 Dátum: 2013. 04. 02. 19:26:13 K »

natessék... azért csak rémlik valami abból a kevés ingatlanos múltból... Nevet
Naplózva

Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: