Fogyasztóvédelmi Fórum
2018. 05. 21. 17:51:42 H // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: HIRDETÉSSZERVEZŐKET KERES A hamarosan ismét megjelenő  Ország-világ Magazin  ÉS HONLAP-CSALÁDJA: panaszfal.hu; civilia.hu; orszag-vilag.hu;
letkerdesonline.hu
Jelentkezés rövid fényképes bemutatkozólevéllel:    pbanyai@gmail.com

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás
Szerző Téma: Gyógyszertár  (Megtekintve 22215 alkalommal)
Renice79

Hozzászólások: 1

« Dátum: 2013. 06. 24. 14:06:32 H »

Sziasztok!

Gyors leszek,megpróbálom tömören leírni mi történt.
Van egy 8 hónapos kisfiam. Doktornővel tápszert írattam neki,barátnőm is adott két tápszer receptet,hogy ha már így is-úgyis megyünk  a gyógyszertárba váltsuk ki az övét is.Férjem be is ment a közeli városba,és meghozta a 6 doboz tápszert.Eltelt egy hét,jön az egyik falubelim,hogy bent járt a gyógyszertárban,és megkérték jöjjön el hozzám és adja át az üzenetüket,miszerint fáradjak be a gyógyszertárba,mert a gyermekem nevén levő tápszerből 2 db-ot adtak de csak egyet fizettünk,de minél hamarabb menjek,mert hóvégi zárás nem fog passzolni. Meg is kerestem gyorsan a blokkot,és lám,tényleg csak 1 db van feltüntetve.De kérdem én itt nem érvényes a "Pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el" felszólítás?? Ő cseszte el,miért én autókázzak be a városba az ő hülyesége miatt??De mivel ez a legközelebbi gyógyszertár nem akartunk balhézni,úgyhogy bevittük a tápszer árát.De engem akkor sem hagy nyugodni,hogy ez szabályos eljárás volt a részükről,vagy nem?!
Vélemények?
kovacs1
Moderátor
****

Hozzászólások: 2.326

« Válasz #1 Dátum: 2013. 06. 24. 14:16:33 H »

Erre senki nem kötelezhet, esetleg kérhet, és természetesen a kapcsolatos költségeket le kellett volna vonni.
Naplózva

A szolgáltató van a fogyasztóért, még akkor is, ha ez tartalmaz néha kiszolgáltatottságot. A kiszolgáltatottság csak pozitív erkölcsi feltételek megteremtésével csökkenthető.
hellboy
Global Moderator
*****

Hozzászólások: 20.304

A fórum ördöge

WWW
« Válasz #2 Dátum: 2013. 06. 24. 15:52:04 H »

azt ugyan volt e bármilyn bizonyító erejű valami, pl videófelvétel, akármi, ami minden kétséget kizárólag azt bizonyítja, hogy tinálatok van az amit hiányolnak... ugyanis ennyi erővel legközelebb hazavisz valamit, s üzen nektek hoyg gyorsan fáradjatok vissza kifizetni? Nevet
Naplózva

"Hiszek benne, hogy az emberek alapvetően jóindulatúak, de azt is tudom, milyen könnyű befolyásolni őket az előítéletek, a gondolkodás módszeres torzítása, az ésszerűsítési kényszer, a "mi jobban tudjuk" -féle elméletek által."         -         "Mindenki tudja, hogy mit kell tenni. Kivéve engem."
régiTag
Moderátor
****

Hozzászólások: 3.900

« Válasz #3 Dátum: 2013. 06. 24. 18:28:38 H »

Bizonyító erejű, hogy ment, és kifizette a doboz tápszert, amit elfelejtettek számlázni. Ez eléggé ráutaló magatartás arra, hogy igaza volt a gyógyszertárnak. Más kérdés, hogy ha az elején azt mondja a vevő, hogy miről beszélnek, csak egy doboz tápszer volt, nem tehetett volna semmit a gyógyszertár. Panaszosunk megkapta volna egy doboz áráért a két dobozt, a második dobozt kifizette volna patikus. Ez így lett volna törvényes és etikus mindkét részről. Vagy mégsem.
Csak törvényes.
Mi itt elvárjuk a szolgáltatóktól, kereskedőktől, hogy a magatartásuk törvényes, és lehetőleg etikus is legyen. (A kettő nem esik egybe szükségszerűen.) Gondolom, nem ördögtől való, hogy ugyanezt elvárjuk a vevőtől, ügyféltől fogyasztótól is. Mert szerintem így kerek a világ.
Nem is tudom, miért ne lett volna szabályos eljárás, hogy kérték, fizesse ki a második doboz árát is, hiszen panaszosunk azt is elvitte, és ezt nem is tagadja.
Szerintem annak is örültek volna a patikában, ha amikor panaszosunk legközelebb  odamegy, vagy arra jár, akkor fizeti ki a tápszer árát. Ez külön költséget sem okozott volna.
« Utoljára szerkesztve: 2013. 06. 24. 18:31:27 H írta hgzoli » Naplózva

Azon jól szórakozom, ha hülyén néznek rám, de azon már kevésbé, ha hülyének néznek.
"Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól." Thomas Alva Edison
hellboy
Global Moderator
*****

Hozzászólások: 20.304

A fórum ördöge

WWW
« Válasz #4 Dátum: 2013. 06. 25. 07:25:21 K »

etikai részével maximálisan egyetértek. a bajom igazából az egésszel az, ha a valóságban is így történt ahogy panaszosunk elővezette, hoyg ha valaki hibázik, akkor ismerje be, s keresse a kompromisszumos megoldást meghunyászkodva, ne emelt hangon utasítson... mert utóbbi esettel velem így járna amit írtam. ha szépen kér, az más... amilyen az adjonisten, olyan a fogadjonisten... Kacsint

gmkiev
TF2 Tagok
***

Hozzászólások: 9.543

« Válasz #5 Dátum: 2013. 06. 25. 19:35:11 K »

Renice79

Íme a "szélesszájú népművészeti cserépedény" típusú vásárló tipikus esete!
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás

Ugrás:

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Impresszum | Linkek
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!