Fogyasztóvédelmi Fórum
2018. 05. 21. 17:46:23 H *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: HIRDETÉSSZERVEZŐKET KERES A hamarosan ismét megjelenő  Ország-világ Magazin  ÉS HONLAP-CSALÁDJA: panaszfal.hu; civilia.hu; orszag-vilag.hu;
letkerdesonline.hu
Jelentkezés rövid fényképes bemutatkozólevéllel:    pbanyai@gmail.com

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karóra-móka  (Megtekintve 25025 alkalommal)
gitáros13

Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2013. 07. 16. 14:48:37 K »

Üdvözletem!

2010. 09. 09-én az egyik budapesti pláza óraszalonjában vásároltam egy karórát (24900 Ft-ért), amit később többször is visszavittem garanciális szervízelésre, mert nem működött megfelelően. Legutóbb 2012. 03.26-án vittem vissza, adták is a szervizes papírt, ám ez a javítás azóta sem készült el. 2013 februárjában szóban megegyeztem a szalon eladójával, hogy egy nekem megfelelő csereórát szereznek be, mivel a másik óra a szervizből valószínűleg nem fog már visszakerülni. Ám azóta egészen mostanáig (2013 július) nem sikerült beszerezniük a csereórát. Kb. hetente telefonáltam rájuk, illetve jártam az üzletben, de mindig csak azt a választ kaptam, hogy „majd a jövő héten megérkezik”.
Legutóbb felvetettem, hogy oldjuk meg úgy, hogy visszafizetik a vételárat, és így egyikünknek sem lesz kínos tovább a dolog, de a kedves eladó hölgy szerint „azt nem lehet, csak levásárolni tudom az árát”
Nagyon bosszant, hogy gyakorlatilag csak szórakoznak az emberrel. Kérdem én, hogy mit lehet tenni ez ügyben? Már nagyon elgondolkodtam rajta, hogy legközelebb kérem a vásárlók könyvét, és valami igen negatívat írok bele a dologgal kapcsolatban, esetleg az egyik felügyelő szervnél is bejelenteném a dolgot. Kérdés, hogy jogosan tenném-e?

Tisztelettel: Ádám
Naplózva
Vegas

« Válasz #1 Dátum: 2013. 07. 16. 16:38:50 K »

Mivel nagyon régóta van szervizben az óra és a csereigényedet elutasították, jogod van elállni a szerződéstől. Az elállás tényét írásban a cég címére küldve tértivevényes levél formájában, vagy a boltban a vásárlók könyvébe beírással teheted meg.
Fogyasztóvédelmi hatóság emlegetése fel szokta gyorsítani az ügyintézést.
Harminc napon belül vissza kell fizetniük a vételárat. Ha nem teszik, fizetési meghagyást lehet indítani feléjük. Ha nem mondanak ellent, akkor végrehajthatóvá válik (pl. bankszámlájuk inkasszózásával). Ha ellentmondanak, akkor bíróság lesz belőle.
Naplózva
gitáros13

« Válasz #2 Dátum: 2013. 07. 16. 19:35:46 K »

Igazából kimondva nem utasították el a csereigényt, de fél éve nem bírják beszerezni az órát, ami állítólag ráadásul az egyik partnerüzletükben van... szóval kicsit kezd már betelni a pohár nálam
Akkor kezdem azzal, hogy beírok a vásárlók könyvébe illetve felemlegetem a Fogyasztóvédelmi Hatóságot is, hátha felgyorsulnak a dolgok, aztán majd megírom, hogy mi lett

mindenesetre köszönöm a segítséget Mosolyog
Naplózva
Vegas

« Válasz #3 Dátum: 2013. 07. 17. 15:40:23 Sze »

Ha fél éve nincs nálad az óra, akkor az már jelentős kényelmetlenség és ilyenkor már megáll a szerződéstől való elállás. 15 napos javításra kell törekedniük.
Naplózva
gitáros13

« Válasz #4 Dátum: 2013. 07. 18. 08:37:51 Cs »

No, úgy néz ki visszakapom a pénzt a jövőhéten...Mosolyog
Kp-ben nem tudta odaadni az eladó, merthogy nem volt annyi pénz az üzletben, de azt mondta, hogy a főnöke elküldi nekem...

Remélem meg is érkezik a jövő hétre

Köszönöm a segítséget
Naplózva
Katus
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #5 Dátum: 2013. 07. 18. 12:07:06 Cs »

No, úgy néz ki visszakapom a pénzt a jövőhéten...Mosolyog
Kp-ben nem tudta odaadni az eladó, merthogy nem volt annyi pénz az üzletben, de azt mondta, hogy a főnöke elküldi nekem...

Remélem meg is érkezik a jövő hétre

Köszönöm a segítséget

minden esetre jó lenne tértivevényes levélben - névvel dátummal -ki és mit ígért - rögzíteni. A szó elszáll.
Naplózva
gitáros13

« Válasz #6 Dátum: 2013. 08. 01. 20:56:43 Cs »

üdv

Nos a pénz természetesen nem jött meg, de a tértivevényes levél ment az elállásról, illetve megemlítettem benne, hogy ha nem megy ezután se minden flottul, esetleg panaszt teszek az ügyről az NFH-nál... szóval most várok a válaszukra... illetve a 30 nap végére
Naplózva
Katus
TF2 Tagok
Aktív Fórumozó

« Válasz #7 Dátum: 2013. 08. 02. 09:21:14 P »

kösz az infót várjuk a fejleményeket
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: