Fogyasztóvédelmi Fórum
2014. 12. 19. 04:53:13 P // *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Íme a megújulás kezdete! (bővebben: www.panaszfal.com)
Bányai Péter Mihály

Főoldal   Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 17   Le
  Nyomtatás
Szerző Téma: Volánbusz  (Megtekintve 42893 alkalommal)
kolmari

Hozzászólások: 1

« Dátum: 2007. 08. 22. 20:29:41 Sze »

Elővételben vettem meg a buszjegyet,mert vidékre utaztunk és mivel a menetjegy egyben helyjegy is, gondoltam így biztosítom be magam, hogy legyen ülőhelyünk.Nem a végállomáson szálltunk fel hanem a következő megállóban.A busz már úgy érkezett, hogy nemhogy ülőhely nem volt, de még álltak is utasok.A gépkocsivezető nem tett semmit, hogy el tudjuk foglalni a helyünket.Szabályos-e egyáltalán, hogy távolsági buszon állva utaznak az utasok.Szerintem ez roppant balesetveszélyes.Ismerőseimtől is hallottam, hasonló eseteket.
Vendég
« Válasz #1 Dátum: 2007. 08. 22. 20:33:33 Sze »

Az eset kapcsán több jogos felvetés is van. Mivel tudtommal a KRESZ nem engedélyezi például autóúton az álló utasok szállítását, ennek a VOLÁN járatokra is érvényesnek kellene lennie. A kérdés másik fele azonban egyértelmű: ha valaki helyjegyet vesz, akkor megilleti az ülőhely, s ha ez nem kivitelezhető, akkor a plusz költség visszajár.
rage77
Global Moderator
*****

Hozzászólások: 21.733

Fórum beleugató

« Válasz #2 Dátum: 2007. 08. 28. 23:06:55 K »

Én is jártam már hasonló módon, anno a Népstadionnál megvettem a jegyet, felszálltam, de azon a vonalon 2 busz indult, megmondták, hogy egyikre azok szálljanak, akik messzebb utaznak, a másik nem megy teljesen végig. Felszállok, ülnek a helyemen. Mondom a hölgynek, legyen kedves átadni ahelyet, én ezért fizettem. Erre felháborodva közli, hogy neki meg ez jár, mert bérlete van. További kérdéseimre kiderült, hogy neki a másik buszon kellene ülnie, mert nem megy a végállomásig, de ezen a járaton ismerős a sofőr, úgyhogy hiába kértem, nem tett semmit az érdekemben, ezért álltam, amíg a "hölgy" le nem szállt.

ancsapancsa

Hozzászólások: 25

« Válasz #3 Dátum: 2007. 09. 04. 22:59:28 K »

Békéscsabán kellett volna átszállnunk buszra Csanádapáca felé.
Budapestről mentünk IC-vel,és a busz nem várta meg a pesti csatlakozást!Az IC beérkezése előtt 15 perccel,18.40-kor elment.Következő busz:22.30!Hétköznap.
Ráadásul Békéscsabán este 20 körül,megáll az élet,éttermek,boltok zárnak,úgyhogy nem volt könnyű kivárnunk a buszt.
Gratulálunk,Volánbusz!
Mondjuk ha valaki Csabán este 18-ig dolgozik,átöltözik stb.biztos,hogy nem éri el ezt a buszt.Várhat 22.30-ig 8 óra munka után.Emberséges megoldás!
Attisch
TF2 Tagok
***

Hozzászólások: 3.364

a békéltető

« Válasz #4 Dátum: 2007. 09. 05. 08:09:04 Sze »

Ilyet is csak nálunk lehet megcsinálni...
Naplózva

"Egyáltalán, SEMMILYEN információról NE tételezd fel hogy pontos vagy naprakész. Az új technológiák lehetővé teszik bárkinek, hogy publikáljon, de az ezzel járó felelősséget még nem tanulta meg mindenki."
Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2007. 09. 05. 20:17:17 Sze »

Erre majd lesz megoldás, mert itt elsősorban nem a Volán, hanem a MÁV a hibás. Európa több országában is kötelesek más közlekedési lehetőséget felajánlani, vagy szállást adni, ha késésük után már nincs más lehetőség célállomásra jutni.
Diego

Hozzászólások: 2

« Válasz #6 Dátum: 2007. 09. 15. 19:42:42 Szo »

Csak a végállomáson érvényes az előreváltott jegy. Rá is van írva,végig kell olvasni. Minimum 10 perccel indulás előtt ott kell lenni, mert az előreváltott "jegyesek" szállhatnak fel először. így biztosítják az ülőhelyet,mivel a buszon nincs olyan lehetőség ,mint a vonatnál, nem tudják fenntartani a helyet.
Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2007. 09. 15. 21:16:06 Szo »

Hát nagyon nagy erőfeszítésbe nem kerülne beszámozni a székeket, s arra kiadni a jegyet... Nem kerülne több gondba, mint a MÁV esetében.
Csaba_20
Tudatos Fogyasztó

Hozzászólások: 5.323

« Válasz #8 Dátum: 2007. 09. 15. 21:36:09 Szo »

Nagyon számozni se kell, ha csak annyi jegyet adnak el, amennyi az indított buszon az ülőhelyek száma. Nem mozi, hogy az első sorban szeressen mindenki ülni. Kacsint
gomboc

Hozzászólások: 123

« Válasz #9 Dátum: 2007. 09. 16. 09:08:04 V »

Felhívom a figyelmet, hogy a buszokon is számozottak az ülések. A szám az ülés hátoldalán van...
Naplózva

2 vélemény van. Az enyém és a helytelen.
Csaba_20
Tudatos Fogyasztó

Hozzászólások: 5.323

« Válasz #10 Dátum: 2007. 09. 16. 16:45:34 V »

Már amelyiken...merthogy ez nem törvényszerű. Főleg a régebbi buszokon. Kacsint
Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2007. 09. 16. 17:22:29 V »

Én meg a legújabbak közül láttam egyet, s mást, ahol nem volt.
gomboc

Hozzászólások: 123

« Válasz #12 Dátum: 2007. 09. 16. 18:30:15 V »

Jó, lehet nincs igazam, mert keveset utazok buszon (lehet elveszik,lelopják, stb) de számozva kell(ene) lennie.
Naplózva

2 vélemény van. Az enyém és a helytelen.
Kotelemax

Hozzászólások: 29

« Válasz #13 Dátum: 2007. 09. 19. 17:17:41 Sze »

Elképzelem, mikor a busz befut az állomásra és idulás előtt a sofőr ( ki más? ) kiteszi a foglalt táblákat az ülésekre.

Különben a Volán buszaira jellemző, hogy ha nem a rajt helyen szálsz fel, akkor csak állva érsz célt. Az indulási procedúra, míg a lépcsőig eljutsz, külön megaláztatása az emberiségnek. Kihasználtsági szint a buszokon 120%.
Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2007. 09. 19. 22:19:40 Sze »

Nem tesz ki táblákat a MÁV meg a MALÉV sem, sőt, a színházban sem így van...
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 17   Fel
  Nyomtatás

Ugrás:

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006, Simple Machines
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Impresszum | Linkek
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!